Türk Patent ve Marka Kurumu, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde hizmet vermekte olan özel bütçeli, bağımsız ve yasal bir kuruluştur. Eski adı Türk Patent Enstitüsü iken 10 Ocak 2017 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan 6769 sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu’yla adı Türk Patent ve Marka Kurumu ve kısaltması ise TÜRKPATENT olarak düzenlenmiştir. Türk Patent ve Marka Kurumu faaliyetlerine aralıksız devam etmek adına çeşitli dönemlerde çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı yapmaktadır. Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından yayınlanan bütün iş ilanları, iş imkanları, iş olanakları, açık iş pozisyonları, işe alım süreci gibi iş başvurusu detayları yazımız devamındadır.

Türk Patent ve Marka Kurumu İş İlanları 2022

TÜRKPATENT, Türkiye’nin teknolojik gelişimine katkıda bulunmak, memleket genelinde serbest rekabet ortamını sağlamak, araştırma geliştirme hareketlerinin ilerlemesini mümkün kılmak üzere; kanunla düzenlenmiş patent, marka ve endüstriyel mülkiyet haklarının oluşması, korunması ve bu haklara ilişkin yurt içi, yurt dışı bilgi ve belgeleri kamu yararına sunmak gibi bir gayeye sahiptir. Türk Patent ve Marka Kurumu çeşitli dönemlerde personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı yapmaktadır.Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından yayınlanan veya yayınlanması muhtemel iş ilanları içinde; uzman yardımcısı, şoför, büro personeli, mühendis gibi çok sayıda kadro ve pozisyon yer almaktadır. İlanlarda ilköğretim mezunu, lise mezunu, ön lisans mezunu ve üniversite mezunu bay bayan, deneyimli deneyimsiz adayların iş başvurusu yapabilecekleri kadro ve pozisyonlar bulunmaktadır. Peki tüm bu iş ilanlarına nasıl ve nereden iş başvurusu yapılır?

Türk Patent ve Marka Kurumu İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından yayınlanan veya yayınlanacak olan bütün iş ilanları kurumun resmi İnternet adresi olan www.turktapent.gov.tr ile adresimiz www.devlette.com üzerinde yayınlanmaktadır. Tüm bu iş ilanlarını takip etmek, ilanlara dair iş başvuru formu, başvuru tarihleri ve başvuru şartları gibi bilgilere erişmek ve anında iş başvurusu yapmak için sosyal ağlardan bizleri takip edebilirsiniz. Harici olarak kurumun bünyesinde yer alan insan kaynakları gibi departmanlara iş ilanları yayınlanmadan yapılacak olan başvurular kabul edilmez. Bu yazımızda Türk Patent ve Marka Kurumu iş ilanları ile işe alım süreci hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER TÜRK PATENT VE MARKA KURUMU HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, türk patent ve marka kurumu konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan türk patent ve marka kurumu duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.