Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ya da kısaca TİKA Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı’na bağlı olan kurum yurt dışı ofisleri aracılığıyla Türkiye’nin dış yardımlarını organize eden bir kurumdur. Restorasyon, sağlık, eğitim, tarım ve hayvancılık, idari ve sivil altyapıların geliştirilmesi gibi birçok alanda faaliyet göstermektedir. 1991’de Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği (SSCB) dağıldıktan sonra birçok Türk devleti bağımsızlığını kazanmış, Türkiye Cumhuriyeti’nin bu devletlere sosyal, ekonomik ve kültürel alanda sağlayacağı destekleri uygulayacak ve koordine edecek bir organizasyona ihtiyaç duyulmuştur. Bu ihtiyaç doğrultusunda, TİKA 1992 yılında Dışişleri Bakanlığı’na bağlı olarak kuruldu. 28 Mayıs 1999 ‘da Başbakanlık’a bağlandı. TİKA 2023 yılında da faaliyetlerine ara vermeden devam etme çabası içinde olacağını açıklamıştır. TİKA faaliyetlerinin devam edebilmesi adına da bünyesindeki ihtiyaçları doğrultusunda çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı yapmayı planlamaktadır. TİKA iş imkanları, iş ilanları ile bu ilanlara ait iş başvurusu ve iş başvuru formu haberimiz devamında yer almaktadır.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) İş İlanları 2023

TİKA, Orta Asya, Balkanlar, Afrika, Doğu Asya, Latin Amerika ülkeleri başta olmak üzere, yaklaşık 140 ülkede görev yapan, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin tek Teknik Yardım Kuruluşudur. TİKA Merkez Teşkilatına ilave olarak, 54 ülkede bulunan 56 Program Koordinasyon Ofisi ile çok geniş bir coğrafyada ve bütün sektörlerde çalışmalarını sürdürmektedir. TİKA bu faaliyetlerine ara vermeden devam etme çabası içindedir. Özellikle Kanuni Sultan Süleyman’ın mezarının bulunması son zamanlarda ilgi çeken projelerinin başında yer almaktadır. TİKA aynı zamanda ihtiyaçları doğrultusunda da çok sayıda personel alımı, eleman alımı, işçi alımı ve memur alımı gerçekleştirmektedir. Aşağıda TİKA tarafından yayınlanmış olan en son iş ilanları bulunmaktadır.  • TİKa Uzman Personel Alımı İçin TIKLAYIN
  • TİKA Uzman Yardımcısı Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • TİKA Sözleşmeli Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN

TİKA tarafından yayınlanan iş ilanları içinde vasıflı, vasıfsız, tecrübeli, tecrübesiz, bay, bayan adayların iş başvurusu yapabilecekleri kadrolar ve pozisyonlar yer almaktadır. Tüm bu iş ilanları yayınlandıkça yukarıda yer bulacaktır. Peki bu iş ilanlarına nasıl iş başvurusu yapılır?

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) İş Başvurusu 2023

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından yayınlanan tüm iş ilanları www.devlette.com adresimiz üzerinde ve www.tika.gov.tr yani kurumun resmi adresi üzerinde yayınlanmaktadır. Tüm bu iş ilanlarını takip etmek ve ilanlar yayınlandığı anda iş başvurusu yapmak için ise tek yapmanız gereken sosyal ağlardan bizleri takip etmektedir. İş ilanları yayınlandığında iş başvurusu ve iş başvuru formu gibi çeşitli ilan detaylarını bu yapacak olduğumuz duyular üzerinden paylaşacağız. Bunun dışında TİKA, bünyesine iş ilanları yayınlanmadan yapılan başvuruları kabul etmemektedir. TİKA bünyesinde çalışmak için ilanların yayınlanmasını beklemeli ve yine bahsedeceğimiz usul ve esaslar çerçevesinde başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi ise yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER TİKA HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, tika konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan tika duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.