Dünyada en fazla ülkeye uçuş gerçekleştiren v Skytrax ödüllerine göre Avrupa’nın en iyi havayolu şirketi seçilen, aynı zamanda Dünya’nın en iyi 5. Havayolu şirketi konumunda da bulunan Türk Hava Yolları 2020 yılında da büyüme hedeflerini gerçekleştirmek için ve sadece Avrupa’nın değil Dünya’nın da en iyisi olabilmek için çalışmalarına son hızıyla devam ediyorlar. Öncelikle 2020 yılında büyüme hedefleri doğrultusunda filosunu genişletme amacı güden Türk Hava Yolları ( THY ) 40 yeni uçak alacağını duyurdu. Filosuna katılacak bu yeni uçaklarla beraber  büyük bir personel ihtiyacı da ortaya çıkacak. Bu doğrultuda çok sayıda personel alımı, eleman alımı ve işçi alımı gerçekleştirilecek. Bu alımlara dair başvuru şartları, başvuru formu, başvuru tarihleri gibi bilgiler ile güncel THY iş ilanları hakkında son dakika haberlerine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

Türk Hava Yolları ( THY ) Personel Alımı 2020

Türk Hava Yolları ( THY ) beraber çalışacağı adayları 4 ana başlık altında istihdam etmektedir. Öncelikle bu başlıkları ve Türk Hava Yolları’nda hangi pozisyonlarda iş olanaklarının var olduğunu inceleyelim. • Kabin Memuru
 • Kokpit Ekibi
 • Yurt Dışı Ofis Çalışanları
 • İdari / Teknik Birim Çalışanları ( Genel İstihdam )

Olmak üzere THY 4 ana başlık altında çalışanlarını sınıflandırır.

Kabin Memuru : Yolcuları ağırlamak ve güvenliklerinden sorumlu olmak gibi görevleri bulunan kabin ekibinin işe alımları, ihtiyaç duyulduğu dönemlerde gerçekleştirilir. İş ilanına başvuran tüm adaylar modern seçme yöntemleri kullanılarak yazılı ve sözlü değerlendirmelere tabi tutulurlar. THY’da kabin memuru olarak çalışmak isteyen adaylarda yabancı dil şartı da aranmaktadır.

Kokpit Ekibi : Türk Hava Yolları’nın büyüyen filosuyla beraber kokpit ekibi işe alımları da global standartlar çerçevesinde ve titizlikle yürütülmektedir. Türk Hava Yolları pilot alımları; Kaptan, 2. Pilot, yetiştirilmek üzere 2. Pilot aday adayı ve SFI ( Simulator Flight İnstructor ) olmak üzere 4  grupta gerçekleşir. Yabancı dil bilgisine ve temel ilan şartlarına sahip adaylar arasından mesleki testleri ve mülakatları başarı ile tamamlayanlar Türk Hava Yolları ailesinde istihdam edilmektedirler.

Yurt Dışı Ofis Çalışanları : Türk Hava Yolları’nın Türkiye dışındaki ofislerinde görev almak isteyen adaylar bulundukları ülkelerde bulunan THY ofislerine başvuruda bulunabilirler. Adaylar, temel şartların yanı sıra, başvuruda bulundukları pozisyona özgü şartları da sağlarlarsa başvuruları değerlendirilir.

İdari / Teknik Birim Çalışanları ( Genel İstihdam ) : Türk Hava Yolları’nda görev yapan kabin ve kokpit ekiplerinin yanı sıra, bu büyük organizasyonun aksamadan devam etmesini sağlayan idari ve teknik birimler de bulunmaktadır. Genel Müdürlüğe bağlı idari ve teknik birimlerde, ihtiyaç doğrultusunda zaman zaman teknisyen, memur, uzman ve mühendis pozisyonları için de alımlar gerçekleştirilir.

2020 yılı itibariyle Türk Hava Yollarında 20 bine yakın personel çalışmaktadır. Bunların 11.203’ü uçucu personel, 2759’u yurt dışı personel ve 5379’u diğer personellerden oluşmaktadır. Bu çalışanlardan 56’sı doktora mezunu, 1584’ü yüksek lisans, 10371’i üniversite mezunu, 2212’si yüksekokul mezunu, 5013’ü lise mezunu ve 105’i ilkokul mezunudur. Erkek çalışan sayısı ile kadın çalışan sayısı ile neredeyse eşit düzeydedir.Gördüğünüz üzere Türk Hava Yolları’nda ilkokul mezunu da dahil olmak üzere her seviyede eğitim almış insan bulunmaktadır. Türk Hava Yolları’nda çalışabilmek için size en uygun pozisyonu bularak ilan tarihinde başvuru yapmanız yeterlidir.

Türk Hava Yolları ( THY ) İş İlanları 2020

Türk Hava Yolları iş alım süreci hakkında detaylı bilgiler verdik. Aşağıda ise güncel THY iş ilanları, başvuru formu, bu ilanlara dair başvuru şartları ve başvuru tarihleri gibi bilgilere ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgilendirme için ilanlara göz gezdirebilirsiniz.  İlanlar yayınlanma tarihlerine göre baştan sonra doğru sıralanmışlardır.

 • THY Teknik A.Ş. İş İlanlarına Ulaşmak İçin TIKLAYIN
 • Turkish Do&Co İş İlanları İçin TIKLAYIN
 • Turkish Cargo İş İlanları İçin TIKLAYIN
 • THY İkinci Pilot Adayı Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • THY Bayan Kabin Memuru Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • THY Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • THY Mühendis Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • THY Uçak Teknisyeni Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • THY Mühendis Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • THY Uzman Personel Alımı İçin Hemen TIKLAYIN
 • THY Grafiker Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • THY Uzman Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • Türk Hava Yolları Kabin Memuru Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • Türk Hava Yolları (THY) Uzman Yardımcısı Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • Türk Hava Yolları Bay Paramedik ve Simülatör Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • Türk Hava Yolları Kabin Memuru Alımı İçin TIKLAYIN
 • THY 4 Bin Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • THY Bay Bayan Kabin Memuru Alımı İçin TIKLAYIN
 • Türk Hava Yolları Pilot Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • THY Kabin Memuru Alımı İlanı İçin TIKLAYIN

İlanlara tıkladığınızda iş başvuru formu, başvuru tarihleri ve başvuru şartları gibi detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Türk Hava Yolları ( THY ) Açık Pozisyonlar

Yukarıda Türk Hava Yolları tarafından verilen güncel personel alımı ilanlarına yer verdik. Ancak ilan bazı durumlarda ilan yayınlamayan Türk Hava Yolları, iş başvurusu yapanların ilanları içerisinden değerlendirme yoluna da gidebiliyor. Bu gibi durumlar için THY açık pozisyonlar ve iş başvuru formu için aşağıdaki bağlantıya tıklamanız yeterlidir.

Türk Hava Yolları Açık İş Pozisyonları İçin TIKLAYIN

Sizlerde yazımızda belirttiğimiz şekilde iş başvurusu yapar ve güncel iş ilanlarını düzenli olarak takip ederseniz, birer THY çalışanı olmamak için hiçbir sebebiniz bulunmamaktadır. Bu yazımızda Türk Hava Yolları iş başvurusu, THY açık pozisyonları, THY iş ilanları, hostes alımı, host alımı, secretcv, şoför alımı gibi konular için başvuru şartları, başvuru tarihleri ve başvuru formu gibi detaylara yer verdik. Türk Hava Yolları iş alım süreci hakkında soru, sorun yada görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.