Ülkemizin ve aynı zamanda dünyanın en büyük havayolu şirketlerinden bir tanesi olan Türk Hava Yolları ya da bilinen kısa adıyla THY yayınlamış olduğu iş ilanı ile çok sayıda mühendis alımı gerçekleştireceğini açıkladı. Adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri ile ilana dair diğer detaylı bilgilere haberimiz devamından ulaşabilirsiniz.

Türk Hava Yolları (THY) Mühendis Alımı İlanı 2017

Adaylarda aranan başvuru şartları aşağıda maddeler halinde verilmiştir. • T.C. vatandaşı olmak,
 • Adli sicil kaydı ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak,
 • 01.01.1988 ve sonrası doğumlu olmak,
 • Üniversitelerin mühendislik bölümlerinden lisans derecesinde mezun olmak veya Yüksek Öğretim Kurulu tarafından denkliği onaylanmış yabancı üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak,
 • Erkek adaylarda askerlik görevini tamamlamış olmak, askerlikten muaf olmak veya en az 1 yıl tecilli olmak tercih sebebidir.
 • Havacılık sektöründe network planlama ve araştırma konularında en az 3 yıl profesyonel tecrübeye sahip olmak.

Aranan nitelikler nelerdir?

 • Organizasyon, planlama ve takip yönleri kuvvetli,
 • Aktif sorumluluk ve inisiyatif alabilen,
 • Takım çalışmasına yatkın,
 • Analitik düşünme, değerlendirme ve analiz etme yeteneklerine haiz
 • Tercihen network planlamanın kullandığı raporlama araçlarını (DDS, SRS) kullanabilen,
 • Etkili sözlü ve yazılı iletişime sahip olan çalışma arkadaşları arıyoruz.

Görev Tanımı

 • Yabancı havayolları ile imzalanan interline, codeshare ve SPA gibi ticari anlaşmaların satış performanslarının değerlendirilmesi,
 • Anlaşmaların Ortaklığa negatif/pozitif katkısını gösteren analiz raporlarının hazırlanması ve raporların analizinin yapılması,
 • Uluslararası İlişkiler ve İttifakalar kapsamında ilgili raporlama araçları kullanılarak pazar araştırmasının yapılması,
 • Stratejik network planlama ve değerlendirme analizlerinin yapılması.

Sosyal İmkanlar 

Türk Hava Yolları, çalışanlarına önemli sosyal olanaklar sağlar. Geniş bir bölgeye yayılmış servis ağı, yemek, özel sağlık sigortası, çalışan aileleri için sunulan özel sağlık sigortası indirimleri, doğum, emzirme, ölüm, evlenme yardımları, çocuklu bayan çalışanlar için kreş imkanı ya da yardımı, ücretsiz ve indirimli yurt içi/yurt dışı uçuş imkanları, vize kolaylığı, tüm dünyada anlaşmalı konaklama olanakları söz konusu hizmetler arasında yer alır.

Başvuru Nasıl, Nereden Yapılır?

Yukarıdaki şartları taşıyan adayların, ilana internet üzerinden başvurmaları gerekmektedir. Yukarıdaki şartları taşımayanların ve İnternet başvurusu dışında herhangi bir şekilde başvuru yapanların başvurusu kabul edilmeyecektir. İlan kriterlerini sağlayan adaylar sözel yetenek, sayısal yetenek ve İngilizce yazılı sınavına davet edilecektir. Çalışma süresince THY operasyonunun olduğu tüm yerlerde görevlendirme yapılabilir. Mülakat öncesinde adayların yukarıda belirtilen kriterlere uygunluğunu belgelemeleri istenecektir. Kriterlere uygun olmayan adaylar sürece devam edemeyecektir. Tüm süreç sonunda başarılı olan adaylara iş teklifi yapılacak olup işe başlama belgeleri hazırlamaları istenecek ve adayın istenen belgeleri teslim etmesi akabinde istihdam süreci tamamlanacaktır. İlan yeterli başvuru alınana kadar yayında kalacaktır.

Aşağıda vermiş olduğumuz başvuru formu ile ilana kolaylıkla başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bu yazımızda Türk Hava Yolları tarafından gerçekleştirilecek olan mühendis alımı hakkında detaylı bilgiler paylaştık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca kurum tarafından yayınlanan bütün ilanlara THY iş alım süreçleri bağlantısından ulaşabilirsiniz.

THY Mühendis Alımı İlanına Başvuru Yapmak İçin TIKLAYIN


DİĞER THY HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, thy konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan thy duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.