Türk Hava Yolları (THY) yayınlamış olduğu ilan neticesinde uzman adayı alımı yapacağını açıkladı. THY adayların adli sicil kaydı bulunmaması, erkek adaylar için askerliğini yapmış olması veya en az 1 sene tecilli olması gibi başvuru şartları aramaktadır. THY uzman alımı ilanı hakkında iş başvuru formu, diğer başvuru şartları gibi ilan detaylarına haberimiz devamından ulaşabilirsiniz.

Türk Hava Yolları (THY) Uzman Alımı İlanı 2016

 Türk Hava Yolları uzman alımı için adaylardan talep ettiği başvuru şartları aşağıdadır.  • T.C. vatandaşı olmak,
  • Adli sicil kaydı veya adli sicil arşiv kaydı bulunmamak,
  • Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış, en az 1 yıl tecilli veya muaf olmak,
  • 01.01.1990 ve sonrasında doğmuş olmak, (Yüksek Lisans Mezunları için 1988 ve sonrasında doğmuş olmak)
  • En az 4 yıllık eğitim veren üniversitelerin aşağıda belirtilen bölümlerinden veya bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylanmış yabancı fakültelerden mezun olmak,

Endüstri Mühendisliği
İşletme Mühendisliği
Endüstri ve Sistem Mühendisliği
Üretim Sistemleri Mühendisliği

  • İngilizce seviyesinin 01.09.2014 tarihi itibariyle en az aşağıdaki değerlerde olduğunu belgeleyebilmek ya da THY A.O.’nun yapacağı dil sınavında başarılı olmak.

TOEFL(IBT) : 79
IELTS (Academic) : 6,5
YDS : 75

Türk Hava Yolları (THY) Uzman Alımı Başvurusu Nasıl ve Nereye Yapılacak?

Yukarıda belirtilmiş olan başvuru şartlarını taşıyan adaylar internet üzerinden başvuru yapmak durumundadır. İnternet haricinde yapılan başvurular kabul edilmeyecek olup, başvuru formu yazımızın devamında verilmiştir.

İlan için son başvuru tarihi belirtilmemiş olup, ilan için yeterli başvuru sayısı temin edilene kadar ilan yayında kalacaktır. İlan kriterlerini sağlayan adaylar önce yazılı sınava, başarılı olanlar mülakata davet edilecektir. Mülakat öncesinde adayların yukarıda belirtilen kriterlere uygunluğunu belgelemeleri istenecektir. Kriterlere uygun olmayan adaylar sürece devam edemeyecektir.

Türk Hava Yolları Uzman Alımı Başvuru Formu İçin TIKLAYIN

 


DİĞER THY HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, thy konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan thy duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.