Türk Hava Yolları (THY), Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP) önemli açıklamalarda bulundu. Buna göre THY geçtiğimiz sene trafik sonuçlarına göre, yolcu sayısını yüzde 12 arttırarak 61,2 milyona ulaştı ve yolcu doluluk oranında %77.9 oranını yakaladı. Belirtilen bu rakamlara göre THY büyüme büyüme rakamları geçtiğimiz sene büyüme hedeflerinin altında seyretti. 2016 senesinde aynı durumla karşılaşmamak ve hedefleri gerçekleştirmek isteyen Türk Hava Yolları bu doğrultuda personel sayısını %4 arttıracağını ve yaklaşık 4 bin personel alımı gerçekleştireceğini açıkladı.

THY, Ağustos ayında kur etkisiyle gelirlerde öngördüğü baskı nedeniyle yıl sonu satış geliri beklentisini 12 milyar dolardan 11 milyar dolara revize etmişti. THY, 2016 beklentilerine ilişkin KAP’a yaptığı değerlendirmede bu yıl ortalama euro/dolar paritesinin 1.1, ortalama dolar/TL kurunun 3.14 ve hedge dahil ortalama jet yakıtı maliyetinin ton başına 647 dolar olacağı varsayımıyla, yaklaşık 12.2 milyar dolar satış geliri hedeflediğini açıkladı. Şirket, 2015’e göre dolar cinsinden birim yolcu gelirlerinin yaklaşık yüzde 3, yakıt hariç birim giderlerin yüzde 1.5 düşmesini beklediğini duyurdu. THY, 2016’da toplam akaryakıt tüketiminde yüzde 18, ortalama personel sayısında yüzde 19 artış öngörüyor.2016 Türk Hava Yolları ( THY ) Personel Alımı

Türk Hava Yolları iş ilanlarını geçtiğimiz sene bir çok haberimizde yer vermiştik. 2016 yılında da bu beklentiler ve hedefler doğrultusunda kabin ekibi, kokpit ekibi, yurt dışı ofis çalışanları ve idari/teknik birim çalışanları olarak bir çok eleman alımı gerçekleştirecek.

Türk Hava Yolları (THY) personel alımı sürecinde alım yapılacak pozisyonlar için ilan yayınlamaktadır. Bu ilandaki şartları sağlayan ve başvurusunu eksiksiz yapan adaylar arasından seçim yapılarak yazılı ve sözlü seçme yöntemleri uygulanmaktadır. Türk Hava Yolları’na iş başvurusunda bulunan tüm adaylara dil yeterlilik testi uygulanmaktadır. Bu süreçleri başarıyla geçen adaylar, sağlık kurulunun onayıyla işe başlamaktadırlar.  Türk Hava Yolları tarafından yayımlanacak iş ilanlarını kaçırmamak ve anında başvuru yapabilmek için aşağıda bulunan sosyal ağlardan www.devlette.com adresini takip edebilir ve personel alımı, işçi alımı haberlerine ilk olarak siz ulaşabilirsiniz.


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.