TÜRGEV Nedir, Ne Demektir?

Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı ya da bilinen kısa adıyla TÜRGEV, başlangıçta İSEGEV (İstanbul Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı) adıyla kurulan dernek. Kurucuları arasında eski bakanlardan Erdoğan Bayraktar’ın da bulunduğu[1] vakfın şimdiki yönetim kurulu üyeleri arasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan ve kızı Esra Albayrak da bulunmaktadır. TÜRGEV, 1996 yılında Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde kurulmuştur. Recep Tayyip Erdoğan, TÜRGEV’in kuruluş yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı görevini yürütmekteydi. Başlangıçta sadece İstanbul ilimizde hizmet vermekte olan TÜRGEV daha sonraki yıllarda ülke çapında faaliyet göstermeye başlamıştır.

TÜRGEV Ne İş Yapıyor?

İlk olarak İstanbul ilimizde tek bir yurt ile faaliyetlerine başlayan TÜRGEV, kendini ve hedefini iyi bilen, araştıran, sorgulayan, öğrenen, üreten, girişimci gençler yetiştirmeyi kendisine amaç edinmiştir.Yükseköğretim yurtları kurarak yola çıkan TÜRGEV, 2011 yılında hizmet alanını Palet Okulları ile genişletmiştir. İlköğretim ve anaokulu seviyesinde eğitim veren Palet Okulları İstanbul’da Başakşehir ve Ümraniye de faaliyet göstermektedir. TÜRGEV eğitim sektöründeki tecrübesinden yola çıkarak 2015 yılında Ibn Haldun Üniversitesinin kuruluşunu gerçekleştirmiştir. 2017 yılında Başakşehirde eğitimine başlayacak olan İbn Haldun Üniversitesi çalışmalarını Sosyal Bilimler alanında sürdürecektir.

Bu yazımızda TÜRGEV nedir, ne demektir, açılımı nedir, sahibi kimdir, kimindir, faaliyetleri nelerdir gibi hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.

 


DİĞER TÜRGEV HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, türgev konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan türgev duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.