Tunceli Belediyesi Ne Zaman Personel Alımı Yapacak?

Tunceli yani eski adıyla Dersim, ülkemizin Doğu Anadolu Bölgesi içerisinde yer alan bir ilimizdir. Tunceli tarihi ve kültürel zenginlikleri ile ülkemizin en önemli illerinden bir tanesidir. 2023 yılı rakamları ile nüfusu 100 bini aşmış durumdadır.  Tunceli, Bayburt ilinin ardından en az nüfusa sahip olan ikinci ilimizdir. Tunceli ekonomisi de tarım ve hayvancılık üzerine kurulmuştur. Sanayileşme oranı diğer illerimize göre daha düşüktür. Tunceli Belediyesi, yapmış olduğu açıklama ile belediye kadrolarında çok sayıda personel ihtiyacı bulunduğunu ve bu ihtiyacı kapatabilmek adına 2023 yılı içerisinde çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştireceklerini açıkladı. Tunceli Belediyesi açık iş pozisyonları, güncel iş ilanları ve ilanlara dair iş başvuru formu ve iş başvuru şartları gibi detaylı bilgiler haberimizin devamında yer almaktadır.

Tunceli Belediyesi Güncel İş İlanları 2023

Tunceli Belediyesi, belediyecilik faaliyetlerinin aksamadan devam edebilmesi ve şehirde süre gelen sükut ortamının sürmesi için belediye bünyesine çok sayıda alım yapacak. Tunceli Belediyesi, ülkemizin en az nüfuslarından bir tanesine sahip olmasına karşın, belediyecilik anlamında yapmış olduğu çalışmalar ile örnek belediyeler arasında gösteriliyor olup, bu yüzden basın ve yayın organları tarafından sıklıkla haberleri yapılmaktadır. Bu başarının devam etmesini isteyen aynı zamanda şehirdeki işsizlik oranını bir nebze de olsa azaltmak isteyen Tunceli Belediyesi, çok sayıda personel alımı yapacağını açıkladı. Bu alımlar için şimdiden gerekli bütçe ayrılmış durumda. Alımlar sadece Tunceli il merkezinde değil aynı zamanda aşağıda saymış olduğumuz ilçeler ve taşra bölgesi için de gerçekleştirilecektir.  • Çemişgezek
  • Hozat
  • Mazgirt
  • Nazımiye
  • Ovacık
  • Pertek
  • Pülümür

Terör olaylar ve ekonomik durgunluk sebepleriyle son zamanlarda hızla yükselen işsizlik rakamlarından sonra, Tunceli Belediyesi tarafından yapılması öngörülen çok sayıda personel, eleman, işçi ve memur alımı haberi Tunceli ili ve ilçelerinde yaşayan iş bekleyen, arayan binlerce vatandaşa umut kapısı oldu. Tunceli Belediyesi tarafından yapılması planlanan alımlarda çok sayıda şoför, büro görevlisi, zabıta, güvenlik görevlisi, mühendis, mimar, temizlik işçisi gibi sayısız kadro ve pozisyon yer almaktadır. Bu alımların neticesinde çoğu personel sözleşmeli, daimi olarak istihdam edilirken sadece bazı personellerin geçici olarak istihdam edilmesi düşünülmüş.  Tunceli Belediyesi iş başvurusu nasıl yapılır haberimiz devamında anlattık. Aşağıda aynı zamanda Tunceli ili ve ilçelerinde verilmiş olan kamu iş ilanlarına da ulaşabilirsiniz.

Facebook Üzerinden Tunceli İline Özel İş İlanlarını Takip Edebilmek İçin TIKLAYIN

Tunceli Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tunceli Belediyesi yapacak olduğu personel alımları için İŞKUR üzerinden ya da benzeri şekilde bir ilanı henüz yayınlanmadı. Ancak ilanların yakın zamanda yayınlanmasını bekliyoruz. Tunceli Belediyesi iş ilanları yayınlanmaya başladığında iş başvurusu formu, iş başvuru şartları ve iş başvuru tarihleri ile alım yapılacak olan tüm kadro ve pozisyonlara ait diğer bilgiler www.devlette.com adresimiz üzerinde yer alacaktır. Ancak bu ilanların yayınlanmasını beklemeden de bizzat iş başvurusu yapabilirsiniz. Bunun için belediye binasında yer alan insan kaynakları departmanına gitmeniz ve buraya özgeçmişinizi bırakmanız gerekmektedir. Ancak buraya yapacak olduğunuz başvurular sadece ilgili kadro ve pozisyonda eleman alımı yapılacağından değerlendirilmeye alınmak ve hatta çoğu zaman değerlendirmeye bile alınmamaktadır. Bu işlemi yaparak uzun süre beklemek yerine ilanların yayınlanmasını ve ilan detaylarına ulaşarak iş başvurusu yapmanızı önermekteyiz. Tunceli Belediyesi güncel iş ilanları hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.

  • Adres : Moğultay Mahallesi Okullar Caddesi No:3 MERKEZ-TUNCELİ
  • Telefon: +90(428) 212 13 27 – 212 17 63


DİĞER TUNCELİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, tunceli konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan tunceli duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.