TUBİTAK yayınlamış olduğu ilan ile çok sayıda işçi alımı gerçekleştireceğini açıkladı. Tubitak işçi alımı ilanı kapsamında 2 sekreter alımı ve 15 güvenlik görevlisi alımı yapacaktır. Adayların KPSS sınavından en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir. Adaylar ilana 8 Şubat 2017 tarihine kadar iş başvurusu yapabileceklerdir. Adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri hakkında detaylı bilgi haberimiz devamında yer almaktadır.

TUBİTAK İşçi Alımı İlanı 2017

Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde talebin yayımlandığı yerdeki İl/Şube Müdürlüğümüzden veya www.iskur.gov.tr İnternet adresi üzerinden başvuru yapabilirler. Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusu geçersiz hale getirilmesi, işe alınması işleminin iptaline ilişkin Kurumun ve talep sahibi kamu kurum ve kuruluşunun yasal işlem yapma hakkı saklıdır. Taleplerde 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) sonuçları geçerli olup, 2016 KPSSP93 60 puanı olan adayların başvuruları kabul edilecektir. Taleplere başvuru yapan ve nihai listede yer alan adaylar, eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, yabancı dil şartı vb. koşulları taşıyıp taşımadıklarını yazılı veya sözlü sınavdan önce talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz etmek zorundadır. Bu durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar nihai listeden çıkarılarak sıralamada yer alan diğer kişiler listelere dahil edilecektir.Merkezi sınav uygulanmayacak kişilerden (önceliklilerden) müracaat eden adaylar içerisinden öncelik belge tarihlerine göre talep sayısının üç katını geçmeyecek şekilde isim ve adresleri ile durumlarını açıklayıcı bilgi talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir. Son müracaat tarihi resmi tatile rastladığında bir sonraki iş günü başvurular kabul edilecektir. Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla iş gücü talebine durumu uyan iş arayanın, tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir. Merkezi sınav kapsamında müracaat eden adaylar içerisinden en yüksek puan alandan başlamak üzere talep sayısının üç katı olacak şekilde düzenlenecek nihai listede yer alan kişilerin isim ve adresleri, işçi talebinde bulunan kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir. İş yerine ismi bildirilen kişilere yazılı veya sözlü sınavın yeri ve zamanı talebi veren kamu kurum ve kuruluşu tarafından adaylara yazılı olarak bildirilecektir.  Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici iş gücü talebine işverence davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar. Öncelik hakkından ikinci kez yararlanılamaz.

Sekreter Alımı İlanı 

Sekreter alımı için adaylarda aranan başvuru şartları aşağıda maddeler halinde verilmiştir.

 • Büro Yönetimi ve Sekreterlik işleri ile ilgili en az 3 yıl deneyim sahibi olmak ve istenilen deneyime sahip olduğunu çalışılan işyeri ile SGK’dan alınacak belgeyle ibraz etmek
 • Resmi yazı oluşturma ve yönetimi konusunda yetkin ve tecrübeli olmak
 • İletişim kuvvetli (yazılı-sözlü) olmak
 • Detaylara önem veren, sonuç odaklı çalışan
 • Raporlama ve zaman yönetimi kabiliyetine sahip olmak
 • Planlama ve organizasyon yeteneğine sahip olmak
 • MS Office programlarına hakim olmak
 • İyi derecede on parmak klavye kullanabilmek
Genel Birim AdıGenel Bölüm AdıÖğrenim Seviyesi
Meslek Yüksek Okulu ÖnlisansİşletmeÖnlisans
Meslek Yüksek Okulu Önlisansİşletme YönetimiÖnlisans
Meslek Yüksek Okulu ÖnlisansBüro Yönetimi ve SekreterlikÖnlisans
Meslek Yüksek Okulu ÖnlisansBüro Yönetimi ve Yönetici AsistanlığıÖnlisans

Güvenlik Görevlisi Alımı

Güvenlik görevlisi alımı için adaylarda aranan başvuru şartları aşağıda maddeler halinde verilmiştir.

 • Kamu haklarından yasaklanmamış olmak
 • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak
 • Taksirli suçlar, kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş suçlar ile aşağıda sayılan suçlar dışında tescil edilmiş hükümler hariç olmak üzere altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin güvenliğine anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı işlenen suçlarla, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, nitelikli hırsızlık,dolandırıcılık,sahtecilik,güveni kötüye kullanma, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya kaçakçılık ,resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, göreve ilişkin sırrı açıklama, Devlet sırlarına karşı suçlardan dolayı hükümlü bulunmamak
 • Silahlı Özel Güvenlik Görevlisi Kartı sahibi olmak
 • Vardiyalı çalışma ve gece çalışması yapmaya engel bir durumu olmamak
 • En az 1(bir)yıl özel güvenlik görevlisi olarak çalışmış olmak(BELGELENDİRİLMESİ İSTENECEK)
 • İşe alınacak Özel Güvenlik Görevlisinin Kocaeli’nin Gebze ve Darıca ilçelerinde ikamet etmesi istenecektir.
En Az Öğrenim SeviyesiÖnlisans
En Fazla Öğrenim SeviyesiÖnlisans

Çalışma Adresi : TÜBİTAK/BİLGEM Barış Mah.Dr.Zeki Acar Cad. GEBZE

TUBİTAK tarafından yayınlanmış olan güvenlik görevlisi alımı ve sekreter alımı ilanı hakkında başvuru formu, başvuru şartları ve başvuru tarihleri gibi detaylı bilgilere yer verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER TUBİTAK HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, tubitak konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan tubitak duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.