Ülkemizde geç de olsa satranca verilmesi gereken değer fark edilmiş ve bunun için gerekli destek nihayetinde sağlanmaya başlanmıştır. Öncelikle okullarda seçmeli ders olarak öğretilmeye başlanmış, daha sonra satranç kurslarının açılması ve yaygınlaştırılması için gerekli destek sağlanmış ve genç yaşta satranç öğrenme merakı olanlara gerekli destek ve eğitimler verilmiştir.

TSF Lisans Sorgulama

Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) lisansınızı çıkardıktan sonra lisansınızın halen aktif olup olmadığını aşağıda bulunan TSF lisans sorgulama bağlantısı sayesine kolaylıkla öğrenebilmektesiniz.  TSF lisans sorgulama aracına girdikten sonra T.C. kimlik numaranız ve soyadınız ile TSF lisans sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.TSF Lisans Sorgulamak İçin Hemen TIKLAYIN

Şayet lisans işlemleriniz tamamlandıysa veya yukarıdan sorgulama yaptığınızda herhangi bir sorun görülmüyorsa, TSF bünyesinde lisanslı bir sporcusunuz demektir ve yarışmalara kayıt yaptırırken veya katılırken bu lisans bilgilerinizi kullanırsınız.

Satranç halen ülkemizde hak ettiği önemi kazanmış değildir. Gençlerimizi satranç oynamaya davet ederek bu uğurda kaybettiğimiz değerleri tekrar kazanabiliriz. Ülkemiz neden uluslararası bir satranç şampiyonu yetiştirmesin ki ?

Bu yazımızda TSF yani Türkiye Satranç Federasyonu resmi İnternet adresi üzerinden nasıl lisans sorgulama işlemi yapılacağı hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER TSF HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, tsf konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan tsf duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.