Türkiye Radyo Televizyon Kurumu kısaca TRT, 1964 yılında kurulmuş olan ve kamu yayıncılığı yapmakta olan ülkemizin günümüzdeki tek kuruluşudur. İTÜ TV’den sonra ülkemizde yayın yapan ikinci televizyon kanalı özelliğini taşımaktadır. TRT yayınları tüm Türkiye’de ve ayrıca tüm kıtalarda dinlenebilmekte ve izlenebilmektedir.  Kurum; TRT 1, TRT Haber, TRT 3, TRT Spor, TRT Müzik, TRT Belgesel, TRT Diyanet, TRT Çocuk, TRT Türk, TRT 1 Avrupa, TRT 4K, TRT Kürdi, TRT Avaz, TRT El Arabia ve TRT Okul olmak üzere 15 televizyon kanalının sahibidir. TRT büyüme hedefleri ve ihtiyaçları doğrultusunda her sene çok sayıda personel alımı, eleman alımı, işçi alımı ve memur alımı gerçekleştirmektedir. Yazımız devamında TRT tarafından yayınlanan bütün iş ilanları, iş imkanları, iş olanakları, kariyer fırsatları ile bu ilanlara ait iş başvuru formu, başvuru tarihleri, başvuru şartları, açık iş pozisyonları gibi iş başvurusu detayları yer almaktadır.

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) İş İlanları 2020

Merkezi Ankara’da bulunan kurumun, İstanbul, İzmir, Mersin, Antalya, Trabzon, Diyarbakır, Erzurum illerindeki müdürlükleri yoluyla hizmetlerini sürdürmektedir. TRT bünyesinde 10 bini aşkın personel çalışmaktadır. TRT ihtiyaçları sebebiyle bu müdürlüklere ve çeşitli illerde açmış olduğu temsilciliklere çok sayıda personel alımı, eleman alımı, işçi alımı ve memur alımı gerçekleştirmektedir. Aşağıda TRT tarafından yayınlanmış olan bütün iş ilanları yer almaktadır.  • TRT 275 Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • TRT 150 Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN

TRT tarafından yayınlanan veya yayınlanacak olan iş ilanları içinde kamera asistanı, teknisyen, stajyer muhabir, spiker, yapım ve yayın elemanı, prodüktör, stajyer ses ve saz sanatçısı, tonmayster, avukat, antropolog, bağlamacı, denetçi, denetmen, mali denetçi, grafiker, güvenlik görevlisi, garson, gazeteci, ışıkçı, kameraman, tercüman gibi sayısız kadro ve pozisyon yer almaktadır. İlanlarda ilköğretim mezunu, lise mezunu, ön lisans mezunu ve üniversite mezunu bay ve bayan adayların iş başvuruşu yapabilecekleri kadro ve pozisyonlar bulunmaktadır. İlanlarda ayrıca engelli personel alımı, eski hükümlü işçi alımı ve çok sayıda stajyer alımı da bulunmaktadır. Peki tüm bu ilanlar nasıl ve nereden takip edilir? İlanlara nasıl iş başvurusu yapılır?

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) İş Başvurusu 2020

TRT tarafından yayınlanan veya yayınlanacak olan bütün iş ilanları www.devlette.com adresimiz üzerinde yer almaktadır. Tüm bu iş ilanlarını takip etmek, ilanlara dair iş talep formu, iş başvuru şartları, başvuru tarihleri ve iş başvuru formu gibi detayları öğrenmek ve anında iş başvurusu yapmak için sosyal ağlardan bizleri takip edebilirsiniz. İlanlar yayınlandığında sosyal ağlardan gerekli duyuruları siz değerli okurlarımız ile paylaşacağız. TRT genel itibariyle personel, memur alımlarında sözlü ve / veya yazılı sınav yapsa da bazı ilanlarda sınavsız olarak alım yaptığı da gözlemlenmektedir.  Bu yazımızda TRT iş ilanları hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER TRT HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, trt konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan trt duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.