Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu ( TRT ) Genel Müdür Yardımcısı Erkan Durdu sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı açıklamada TRT’nin 275 personel alımı gerçekleştireceğini belirtti.  275 personel merkez ve taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere alınacak.  Kamera asistanı, stajyer spiker, yapım ve yayın elemanı, yardımcı prodüktör ve teknisyen olmak üzere 6 ünvanda toplamda 275 personel alımı gerçekleştirilecek.  275 personel alımı sınavla yapılacak ve diğer personel alımı ilanlarından farklı olarak sınava ağırlıklı olarak İletişim Fakültesi mezunları başvuru yapabilecek. Haberimizin devamında başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri ile sınav hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

TRT 275 Personel Alımı 2015

Uzun yıllardır tepkilere yol açan TRT personel alımı politikası bu sefer değiştirildi ve ağırlıklı olarak İletişim Fakültesi mezunlarından alım yapılacak.  Personel alımı yapılacak bölümler ise Kamera asistanı, stajyer spiker, yapım ve yayın elemanı, yardımcı prodüktör ve teknisyen olarak 6 bölümde sıralandı.TRT Kamera Asistanı Alımı

Kurumumuzun merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 2014 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına katılmış (halen personel kanunlarına tabi olarak çalışıp da söz konusu sınava katılanlar dahil) olanlardan, Kamera Asistanı unvanlı (40) adet kadroya yazılı ve uygulamalı şekilde giriş sınavı yapılmak suretiyle personel alımı yapılacaktır.

TRT Stajyer Spiker Alımı

Kurumumuzun merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 2014 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına katılmış (halen personel kanunlarına tabi olarak çalışıp da söz konusu sınava katılanlar dahil) olanlardan, Stajyer Spiker unvanlı (25) adet kadroya yazılı ve uygulamalı şekilde giriş sınavı yapılmak suretiyle personel alımı yapılacaktır.

TRT Stajyer Muhabir Alımı

Kurumumuzun merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 2014 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına katılmış (halen personel kanunlarına tabi olarak çalışıp da söz konusu sınava katılanlar dahil) olanlardan, Stajyer Muhabir unvanlı (75) adet kadroya yazılı ve uygulamalı şekilde giriş sınavı yapılmak suretiyle personel alımı yapılacaktır.

TRT Yardımcı Prodüktör Alımı

Kurumumuzun merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 2014 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına katılmış (halen personel kanunlarına tabi olarak çalışıp da söz konusu sınava katılanlar dahil) olanlardan, Yardımcı Prodüktör unvanlı (50) adet kadroya yazılı ve uygulamalı şekilde giriş sınavı yapılmak suretiyle personel alımı yapılacaktır.

TRT Yapım ve Yayın Elemanı Alımı

Kurumumuzun merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 2014 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına katılmış (halen personel kanunlarına tabi olarak çalışıp da söz konusu sınava katılanlar dahil) olanlardan, Yapım ve Yayın Elemanı unvanlı (85) adet kadroya yazılı ve sözlü-mülakat şeklinde giriş sınavı yapılmak suretiyle personel alımı yapılacaktır.

TRT 275 Personel Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

 1. Türk Vatandaşı olmak,
 2. Kamu haklarından yasaklı bulunmamak,
 3. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahküm olmamak,
 4. Askerlikle ilişiği bulunmamak; askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
 5. 18 yaşını tamamlamış olmak,
 6. Engelli personel istihdamına ilişkin mevzuat hükümleri saklı kalmak üzere görevini devamlı yapmasına engel olabilecek zihinsel engeli bulunmamak,
 7. 01 Ocak 2015 tarihi itibarıyla 35 yaşından büyük olmamak (01 Ocak 1980 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir.),
 8. Yurdun her yerinde görev yapmayı kayıtsız ve şartsız kabul etmek.

Ayrıca ; Adayların sınava son başvuru tarihi itibarıyla Kamera Asistanı (1) kadro unvanı için herhangi bir lisans programından mezun olmaları, Kamera Asistanı (2) kadro unvanı için ise ekte yer alan lisans programlarının birinden mezun olmaları ve 5-6 Temmuz 2014 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan türünde 50 ve üzeri puan almış olmaları şarttır.

TRT 275 Eleman Alımı Başvuru Formu

Başvuru süresi, 19 Ekim 2015 tarihinde saat 09.00’da başlayıp, 16 Kasım 2015 tarihinde saat 18.00’da sona erecektir.

Sınav başvuruları, TRT Genel Müdürlüğünün www.trt.net.tr internet adresinde yayınlanacak olan görev talep formu ile elektronik ortamda yapılacaktır. Görev talep formunda yer alacak vesikalık fotoğraf son 6 ay içerisinde çekilmiş, mevzuata uygun, kişiyi kolaylıkla tanıtabilecek nitelik ve çözünürlükte olacaktır.

Adaylar, 16 Ekim 2015 tarihinde TRT Genel Müdürlüğü tarafından ilan edilen Stajyer Spiker, Stajyer Muhabir, Yardımcı Prodüktör, Kamera Asistanı, Yapım ve Yayın Elemanı ile Teknisyen kadro unvanlarından yalnızca birisine başvuruda bulunabilecektir. Başvuru süresinin sonunda, adaylar KPSS puanı en yüksekten başlanarak sıralanacak olup, sınav açılan kadro sayısının 20 katı aday yazılı sınava çağrılacaktır. Sıralamada en sonda yer alan adayın puanı ile aynı puana sahip diğer adaylar olması halinde, bu puana sahip adayların tümü yazılı sınava çağrılacaktır.

Adaylar, görev talep formunun tam ve eksiksiz olarak doldurulmasından ve verdikleri bilgilerin doğruluğundan sorumludurlar.

Yazılı sınav ve uygulamalı sınava katılabileceği ilan edilen adaylardan yanlış beyanda bulunduğu tespit edilenler sınava alınmazlar, sınava katılmış olanların da sınavları iptal edilir. Yazılı sınav yerleri ve tarihleri daha sonra tebliğ edilecektir.

 • TRT Kamera Asistanı Alımı Başvurusu Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYIN
 • TRT Teknisyen Alımı Başvurusu Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYIN
 • TRT Stajyer Muhabir Alımı Başvurusu Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYIN
 • TRT Stajyer Spiker Alımı Başvurusu Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYIN
 • TRT Yapım ve Yayın Elemanı Alımı Başvurusu Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYIN
 • TRT Yardımcı Prodüktör Alımı Başvurusu Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYIN

Yukarıdaki bağlantılarda ilanların tam metnine ( başvuru şartları, başvuru formu, başvuru tarihleri, sınav yerleri, sınav tarihleri .. ) ulaşabilirsiniz. TRT 275 elaman alımı, personel alımı, işçi alımı hakkında soru, sorun yada görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden dile getirebilirsiniz. Ayrıca TRT tarafından yayınlanan bütün ilanlara TRT İş Başvurusu sayfasından ulaşabilirsiniz.


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.