Bildiğiniz üzere birkaç senedir Trakya’da bulunan tüm gümrük kapılarında canlı kamera yayını başlatıldı. Başlatılan bu canlı kamera yayını sayesine yurda giriş yapacak olan ve yurt dışına çıkacak olan tüm yolcu ve tır araçlarının yoğunluk durumu internet ve akıllı telefonlar sayesine canlı olarak izlenebiliyordu. Vatandaşlar bu sayede yoğunluğu fazla olan gümrük kapısı yerine daha az yoğunlukta bulunan gümrük kapısını tercih edebilir ve büyük bir zaman tasarrufu sağlıyorlardı. Devlette.com üzerinde verilen bu hizmet özellikle gurbetçiler tarafından büyük bir beğeni ile karşılanmış ve her gün binlerce vatandaş tarafından bu sınır kapısı canlı kamera yayınları ile düzenli olarak takip etmeye başlamışlardı.

Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü Sınır Kapıları Canlı Kamera Yayını

Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Trakya’da bulunan sınır kapılarının canlı izlenmesi olanağını vatandaşlara ücretsiz olarak sunan sınır kapısı canlı kamera yayını birkaç sene önce hata geçirildi. Trakya’da bulunan İpsala Sınır Kapısı, Pazarkule Sınır Kapısı, Kapıkule Sınır Kapısı, Hamzabeyli Sınır Kapısı ve Dereköy Sınır Kapısı için canlı kamera yayınları bulunmakta olup bu yayınlara devlette.com adresi üzerinden ulaşılabilmektedir.Aşağıda vermiş olduğumuz canlı kamera yayını bağlantıları sayesine tüm gümrük kapılarımız günün 24 saati canlı olarak izlenecek ve araç trafiğine göre hangi gümrük kapısından geçmek istenilirse o gümrük kapısı rahatlıkla tercih edilecektir.

İpsala Sınır Kapısını Canlı İzlemek İçin TIKLAYIN

Pazarkule Sınır Kapısı Canlı Kamera Yayını İçin TIKLAYIN

Kapıkule Sınır Kapısı Canlı İzlemek İçin TIKLAYIN

Hamzabeyli Sınır Kapısı Canlı İzlemek İçin TIKLAYIN

Dereköy Gümrük Kapısı Canlı Kamera Yayını İçin TIKLAYIN

Yukarıda ülkemizin en yoğun olarak kullanılan gümrük kapıları yer almaktadır. Bu gümrük kapılarından her gün yüzbinlerce vatandaş yurda giriş ve çıkış yapmakta olup bu bahsi geçen sınır kapısı canlı izleme olanağı sayesine yoğunluğu en az olan sınır kapısını tercih etmektedirler. Bağlantılarda bulunan canlı gümrük kapıları izleme adreslerinde kameralar her 30 saniyelik aralıklarla yeniden görüntü almakta olup bu sayede anlık olarak yoğunluk durumu vb. bilgilere kolaylıkla erişilebilinmektedir.