Trafik tescil belgesi seri numarası nedir?

Aracınızla ilgili işlem yapmak istediğinizde sizden birçok bilgi talep edilmektedir. Örneğin kasko ve trafik sigortası teklifi almak istiyorsanız ya da araç muayenenizle ilgili bilgi almak istiyorsanız sizden trafik tescil belgesi seri no diye bir bilgi talep edilmektedir. Çoğu vatandaşımız bunun nerede yazdığını ve ne işe yaradığını merak etmektedir. Trafik tescil belgesi seri numarası olarak bahsedilen şey aslında ruhsat belge seri no’dur. Yani ruhsat belgesinin seri numarasıdır. Peki bu nerede yazar, nasıl öğrenilir?

Trafik tescil belgesi seri numarası nerede yazar, nasıl öğrenilir?

Trafik tescil belgesi seri no öğrenmek oldukça kolaydır. Tescil belgesi seri numarası araç ruhsatında yer almakta olan bilgilerden bir tanedir. 2 harf ve 6 rakamdan oluşan seri numarası araç hakkında bilgilerin EGM verileri ile eşleşip eşleşmediğinin kontrolü için önemlidir. Bu numara araç ruhsatınızda aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi isim soy isim gibi bilgilerin bulunduğu sayfada en alt kısımda yer almaktadır. En alt sağ kısımdan trafik tescil belgesi seri no kolay bir şekilde öğrenilebilir.Trafik tescil belgesi seri no bulma

Şayet sizden yapacak olduğunuz işlemlerde “tescil belgesi seri numarasını giriniz” şeklinde bir uyarı çıkarsa yukarıda resimdeki gibi ruhsatta yer almakta olan seri numarasını girebilirsiniz.

“Tescil seri no ile plaka eşleşmiyor” hatası nedir, ne demektir?

tescil seri no-plaka eşleşmiyor. lütfen kontrol ediniz” hatası sadece tescil seri numarasının yanlış girişmesi durumunda çıkmaktadır. Ancak TÜVTÜRK gibi sistemlerde anlık olarak hatalar olabilir. Şayet siz doğru seri numarasını girdiğinizden eminseniz daha sonra tekrar denemenizi öneriyoruz. Şayet aynı hatayı almayı sürdürseniz de bahsedildiği gibi Trafik Tescil Bürosuna hata hakkında müracaat etmeniz gerekmektedir.

Bu yazımızda trafik tescil belgesi seri no ile plaka eşleşmemesi, trafik tescil belgesi seri no nedir, ne işe yarar, nereden öğrenilir gibi konularda detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER RUHSAT SERİ NO HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, ruhsat seri no konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan ruhsat seri no duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.