Trafik cezaları bazen araçla birlikte trafik cezasına muhatap olan sürücünün bilgisi dahilinde, bazen ise bilgisi dışında kesilebilmektedir. Kesilen bu cezaların detaylarını adresimize ulaşan tebligat sayesine kolaylıkla öğrenebilmekteyiz. Ancak bazen bu tebligatlar sistemsel hatalar veya kargo sorunları sebebiyle uzun süre sonunda elimize ulaşıyor. Sürücüler bu yüzden ara ara trafik cezası sorgulama yapmaları ve şayet ceza yemiş iseniz erken indirimden yararlanabilmeleri bu yüzden önemli.

TRAFİK CEZASI NEREDE KESİLDİ?

Kesilen bu cezalar tebligat olarak elimize ulaşmamışsa trafik cezası nerede kesildi gibi soruların cevaplarına da ulaşamayız. Ancak İnternet Vergi Dairesi tarafından hazırlanan aşağıdan da ulaşabileceğiniz araç sayesine plaka, T.C. kimlik numarası ve tescil tarihi gibi bilgilerinizi girerek kolaylıkla trafik cezası nerede kesildi öğrenebilmekteyiz.Trafik cezanızı sorgulamak için TIKLAYIN

Sayfaya girmenizin ardından ister kimlik bilgileriniz ile, isterseniz de E-Devlet gibi çeşitli yöntemlerle giriş yapmalısınız. Akabinde “Taşıt Vergi/Ceza Borcu Sorgulama ve Ödeme” kısmına girip sorgula dediğimizde aracınıza yazılmış olan borçları ve detaylarını öğrenebiliyorsunuz.

Aynı işlemi E-Devlet sayesinde de yapabilirsiniz. “https://www.turkiye.gov.tr/emniyet-arac-plakasina-yazilan-ceza-sorgulama” sayfasından aracınızın plakasına yazılmış olan cezaları ve bu cezaların nerede yazıldığını ve “https://www.turkiye.gov.tr/emniyet-surucu-belgesi-ve-sahislara-yazilan-ceza-sorgulama” sayfasından da sürücü belgenize yazılan cezaları kolay ve pratik bir şekilde öğrenmeniz mümkündür. Bu yazımızda nerede ceza yedim, trafik cezası nerede kesildi, yazıldı gibi konularda detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER TRAFİK CEZASI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, trafik cezası konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan trafik cezası duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.