Sürücüler trafik kurallarını ihlal etmeleri ve yakalanmaları durumunda trafik cezası yemektedirler. Bu ceza bazen direk ehliyetinize yazılmakta iken radar gibi çeşitli trafik cezaları da araç plakanıza yazılabilmektedir.  Radar, kırmızı ışık, hatalı sollama, emniyet kemeri takmama gibi çeşitli trafik ihlallerinin yapılması durumunda sürücüler ceza yediklerini veya yemediklerini merak ediyorlar. İnternet’in hayatımıza her geçen gün daha fazla girmesi ile aslında bu konunun da oldukça basit bir çözümü mevcut. Sürücüler E-Devlet üzerinden EGM sistemi ile ortaklaşa çalışan araç sayesinde kolaylıkla sorgulama yaparak ceza yediklerini ya da yemediklerini öğrenebilmektedir. Ancak bu durumda sürücüler bu cezaların sisteme ne zaman yansıdığını ve şayet ceza yediyseniz cezayı ne zaman görebileceklerini merak ediyorlar. Trafik cezası ne zaman sisteme düşer yazımız devamından öğrenebilirsiniz.

Trafik Cezası İnternete Ne Zaman Düşer?

Artık gelişen entegre sistemler sayesinde yediğiniz trafik cezaları 3 gün içerisinde E-Devlet sistemine yansıtılmaktadır. Buradan adınıza kayıtlı olan aracın sorgulamasını anında gerçekleştirebilirsiniz. Şayet adınıza kayıtlı olmayan bir aracın borcunu ya da cezasını sorgulamak istiyorsanız EGM İnternet adresinden sorgulama yapabilirsiniz. Aşağıda E-Devlet üzerinden  sorgulama bağlantısı verilmiştir.E-Devlet Araç Plakasına Yazılan Ceza Sorgulamak İçin TIKLAYIN

Trafik Cezası Kaç Günde Gelir, Kaç Gün İçinde Tebliğ Edilir?

Trafik cezası yediğiniz tarihten sonra 10 ile 30 gün içerisinde sisteme kayıtlı olan adresinize gönderilerek tebliğ edilmektedir. Şayet evde kimse bulunmuyorsa da tebligat yolu ile ceza tarafınıza gönderilir. Yemiş olduğunuz trafik cezasını tebliğ edilen tarihten itibaren 15 gün içerisinde ödemeniz durumunda indirim hakkından faydalanırsınız.  Bu yazımızda trafik cezası internete ne zaman düşer hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER TRAFİK CEZASI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, trafik cezası konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan trafik cezası duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.