Erken Ödeme İndirimi Nedir?

Kuşkusuz kimse trafik kurallarını bilerek ve isteyerek çiğnemek istememektedir. Ancak bir anlık hatamız, dalgınlığımız ile bu kuralları ihlal edebiliyoruz. Gerek; hatalı park, hatalı sollama, kırmızı ışıkta geçme, hız sınırı ihlal etme, kırmızı ışıkta geçme gibi çok sayıda kural ihlali yapabiliyoruz. Bunların karşılığında da yapılmış olan trafik ihlaline göre değişen miktarlarda trafik cezası kesilmektedir.

Trafik cezaları günümüzde bir hayli artmış durumda. 108 TL’den başlayan bu cezalar, binlerce TL’lere kadar gidebiliyor. Hal böyle olunca kişilerin maddiyatını da bir hayli zorluyor. Ancak trafik cezalarında bir kolaylık da sağlanmış durumda. Trafik cezalarına erken ödeme indirimi uygulanmaktadır. Peki nedir bu erken ödeme indirimi?Erken Ödeme İndirimi Ne Kadardır?

Trafik cezaları sizlere ibraz edildikten sonra belirli bir süre zarfında öderseniz erken ödeme indirimi uygulanmaktadır. Erken ödeme indirimi miktarı %25’tir. Yani cezanızın dörtte birisi bu indirim tutarında affedilmektedir.  Ancak bunun için cezanın size ibraz edildiği tarihten yani tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içerisinde ödenmiş olması gerekmektedir. Bazı trafik cezalarının miktarları düşünüldüğünde bu miktar oldukça avantajlıdır.

Trafik cezalarını süresinde ödememeniz durumunda ise trafik cezalarına aylık faiz işlenmektedir. Hem erken indirimden yararlanmayıp, üstüne de geç öderseniz çok daha yüksek miktarlarda trafik cezası ödeyebilirsiniz. Bu duruma düşmemek için Trafik Cezası Sorgulaması gerçekleştirerek, herhangi bir ceza yediğinizi veya yemediğinizi öğrenebilirsiniz. Bunu en azından ayda 1 kere gerçekleştirirseniz ileride sürprizlerle karşılaşmak durumunda kalmazsınız.

Bu yazımızda Trafik cezası erken ödeme indirimi nedir, trafik cezası erken ödeme ne kadar düşer, kaç gündür, yüzde kaçtır, ne kadardır, indirim oranları gibi konularda detaylı bilgiler paylaştık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER ERKEN ÖDEME İNDİRİMİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, erken ödeme indirimi konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan erken ödeme indirimi duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.