Trabzon İçme suyu ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (TİSKİ), Trabzon Büyükşehir Belediyesinin su ve kanalizasyon hizmetlerini yürütmek ve bu amaçla gereken her türlü tesisi kurmak, kurulu olanları devralmak ve bir elden işletmek, 2560 sayılı kanunda belirtilen görevleri yerine getirmek amacı ile 6360 Sayılı Kanun ile il belediyesinden Trabzon Büyükşehir Belediyesine dönüşüm sonucu bağlı kuruluş olarak 20/11/1981 Tarihli 2560 Sayılı Kanun kapsamında Kanunun ek 5 inci ve Geçici 10 uncu maddelerine göre, Bakanlar Kurulu’nca 31/3/2014 tarihinde kurulmuştur. Trabzon İçme Suyu ve Kanalizasyon İdaresi yani halk arasında bilinen adıyla TİSKİ, yayınlamış olduğu ilan ile eski hükümlü işçi alımı yani sabıkalı işçi alımı yapacağını açıkladı. İlana dair başvuru şartları nelerdir, başvuru formu ve başvuru tarihleri gibi bilgiler ile diğer ilan detaylarına haberimiz devamından ulaşabilirsiniz.

Trabzon İçme Suyu ve Kanalizasyon İdaresi (TİSKİ) Eski Hükümlü İşçi Alımı İlanı 2016

Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde talebin yayımlandığı Türkiye Çalışma ve İş Kurumu Trabzon İl Müdürlüğü’nden veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden başvuru yapabilirler. Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusu geçersiz hale getirilmesi, işe alınması işleminin iptaline ilişkin Kurumun ve talep sahibi kamu kurum ve kuruluşunun yasal işlem yapma hakkı saklıdır.Talepte KPSS şartı aranmaksızın tüm Eski Hükümlü adayların başvuruları kabul edilecektir. Taleplere başvuru yapan ve nihai listede yer alan adaylar, eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, yabancı dil şartı vb. koşulları taşıyıp taşımadıklarını yazılı veya sözlü sınavdan önce talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz etmek zorundadır. Bu durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar nihai listeden çıkarılarak sıralamada yer alan diğer kişiler listelere dahil edilecektir. Önceliklilerden müracaat eden adaylar içerisinden öncelik belge tarihlerine göre talep sayısının üç katını geçmeyecek şekilde (Maden Kanunu kapsamında öncelikli başvuranların tamamı) isim ve adresleri ile durumlarını açıklayıcı bilgi talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir.

Son müracaat tarihi resmi tatile rastladığında bir sonraki iş günü başvurular kabul edilecektir.  Adaylar 22 Ağustos 2016 mesai bitimine kadar başvurularını gerçekleştirebileceklerdir. Adaylar içerisinden KPSS şartı aranmaksızın Kuruma kayıt tarihi esas alınarak talep sayısının üç katı olacak şekilde düzenlenecek nihai listede yer alan kişilerin isim ve adresleri, işçi talebinde bulunan kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir. İş yerine ismi bildirilen kişilere yazılı veya sözlü sınavın yeri ve zamanı talebi veren kamu kurum ve kuruluşu tarafından adaylara yazılı olarak bildirilecektir. Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici iş gücü talebine işverence davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar. Öncelik hakkından ikinci kez yararlanılamaz.

Kamu kurum ve kuruluşlarının sürekli (daimi), geçici iş gücü taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adresleri dikkate alınır .Talep, Türkiye Çalışma ve İş Kurumu Trabzon İl Müdürlüğü tarafından yayınlamış olup, detaylı bilgi için Çalışma İlişkileri Servisinden (Tlf : 0462 321 11 95-0 462 321 64 82, Faks : 0 462 321 62 99, e-posta: trabzon@iskur.gov.tr) bilgi alınabilir.

MeslekDeneyim (Yıl)Öğrenme Türü
Harita TeknikeriOkuldan
Genel Birim AdıGenel Bölüm AdıÖğrenim Seviyesi
Meslek Yüksek Okulu ÖnlisansHaritaÖnlisans

Çalışma Adresi : ADRES:TRABZON BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞITİSKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ORTAHİSAR TRABZON

Bu yazımızda TİSKİ tarafından gerçekleştirilecek olan işçi alımı ilanına dair başvuru formu, tarihleri ve şartları hakkında bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca kuruma ait tüm ilanlara TİSKİ iş ilanları sayfasından ulaşabilirsiniz.


DİĞER İŞÇİ ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, işçi alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan işçi alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.