Toplu Konut İdaresi Başkanlığı yani bilinen kısa adıyla TOKİ, sosyal konut üretimi amacı ile kurulmuş olan bir kamu kuruluşudur. Şimdiye dek 500 bini aşkın konut yapan TOKİ, hedefini 1 milyon konut yapmak olarak planlamıştır. TOKİ daha çok orta ve dar gelirli vatandaşlarımıza yönelik konutlar yapmaktadır. TOKİ tarafından geliştirilen projelere her sene binlerce kişi başvuru yapmakta ve konut sahibi olmaya çalışmaktadır. Buraya yapacak olduğunuz başvurular akabinde öncelikle başvuru şartlarını sağlamanız gerekmektedir. Bu başvuru şartlarını sağlamanız durumunda da TOKİ tarafından çekilecek olan kuraya katılım hakkı elde edersiniz. Dilerseniz öncelikle bu hususta bilgiler sunmuş olduğumuz TOKİ’den nasıl ev alınır yazımızı okuyabilirsiniz. Peki katılmış olduğunuz bu kuranın sonucunu nasıl ve nereden öğrenebilirsiniz?

TOKİ Kura Sonuçları Nasıl, Nereden Öğrenilir?

TOKİ’nin gerçekleştirdiği her projeye çok sayıda başvuru gelmektedir. Bunun sebebi TOKİ’nin piyasadaki benzer evlere göre fiyatları oldukça uygun seviyelerde tutmasıdır. Bu sebepten de TOKİ, evlerin yeni sahiplerini bulmak için kura çekimi gerçekleştirir. Peki bu kura sonuçları nereden öğrenilir?TOKİ tarafından çekilen bütün kuraların sonuçlarını TOKİ İnternet adresi üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıyı kullanarak, ilgili projenin başvuru tarihlerini, kura çekim tarihlerini ve şayet kura çekimi gerçekleştirilmiş ise de kura sonuçlarını öğrenebilirsiniz. Bunun için öncelikle vermiş olduğumuz adrese girmeli ve hangi projenin kura sonucunu öğrenmek istiyorsanız bulmalısınız. Akabinde “hak sahibi kimlik no” kısmını doldurmalı ve filtrele demelisiniz.  Burada yeni açılacak olan sayfada  “Kura Sonuçları” diye bir ibare görülmektedir. Bu ibareye tıklamanızın ardından kura sonuçları isim, soyisim, başvuru numarası, TC kimlik numarası gibi ibarelerle asıl ve yedek adaylar olarak iki farklı kategoride gösterilecektir.

TOKİ Kura Sonuçları Sorgulama Öğrenme İçin TIKLAYIN

Bu yazımızda TOKİ kura sonuçları isim listesi, TOKİ kura sonuçları nasıl ve nereden öğrenilir, TOKİ kura sonuçları açıklandı mı, TOKİ kura çekimi sonuçları, TOKİ kura sonuçları tam liste, yedek listesi ve asıl liste gibi konularda detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER TOKİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, toki konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan toki duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.