Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi Nedir, Ne İşe Yarar?

Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi, 6762 sayılı Türk Ticaret Kanununun 37’inci maddesi ve 18 Mayıs 2004 tarihli 5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanununun 56/m maddesine dayanılarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından tatil günleri dışında her gün Ankara’da çıkartılmaktadır. Sahibi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği adına Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği başkanıdır. Ortalama 734 sayfa gazete matbaa tarafından basılarak ilgililerin adreslerine kargo, özel dağıtım ve PTT kanalı ile teslim ediliyor. Ayrıca yıllık ortalama 17.000 adet destek telefonu hizmeti verilmektedir. Peki Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi nereden nasıl alınıyor?

Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi Nereden, Nasıl Alınır?

Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi’ne İnternet üzerinden tamamen ulaşabilir ve hatta abone olarak tarafınıza iletilmesini sağlayabilirsiniz.  Bunun için https://www.ticaretsicil.gov.tr/aboneol.php adresine girmenizin ardından sisteme üye olmanız ve gerekli adımları tamamlamanız yeterlidir.  Elektronik Gazete Aboneliği ücreti yıllık 18.000 TL olarak belirlenmiştir.Bunun dışında Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi tarafınıza basılı olarak da gönderilebilir. Ancak gazeteyi basılı olarak almak ücretli bir işlemdir. Günlük olarak yayınlanan gazete takımı yayınlandığı gün tarafınıza kargo ile gönderilmektedir. Bu işlemin ücreti yıllık 32.500 TL’dir. Abonelik süreci, aşağıdaki formun abonelik ücretinin tamamının yatırıldığını gösteren banka dekontu ile birlikte ttsgmd.abone@tobb.org.tr e-posta adresi ile Müdürlüğümüz adresine (ıslak imzalı olarak) iletilmesi halinde başlatılmış olacaktır.

Banka Şubesi

Hesap Numarası

Açıklama

AKBANK BAKANLIKLAR ŞUBESİ

TR510004600153888000069075

Abone Bedeli / Elektronik Gazete Talebi

Hemen hemen bütün ülkelerde Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi benzeri gazeteler bulunmaktadır. Bu gazetede kurulan yeni şirketler ve mevcut şirketlerde yapılan değişiklikler yer almak durumundadır. Şirketlerin ve diğer kuruluşların ana sözleşme tadillerinin, yönetim kurulu kararlarının, olağan veya olağanüstü genel kurul kararlarının yayımlandığı bir gazete olup, bunlarla ilgili evrakların öncelikle tescil ve ilan işlemleri için ticaret odasına dilekçe ekinde verilmesi gerekir. Tescil ve ilan ücretinin tahsil edilip ticaret sicili memurları tarafından evrakların incelemesi tamamladıktan sonra ticaret sicili gazetesinde yayımlanır.

Bu yazımızda Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi ne demektir, nasıl üye olunur, üye olma, online alma, nasıl indirilir, ne zaman yenilenir ve yayınlanır gibi konularda detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER TÜRKİYE TİCARET SİCİL GAZETESİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, türkiye ticaret sicil gazetesi konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan türkiye ticaret sicil gazetesi duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.