Tıbbi sekreter maaşları ne kadardır?

Tıbbi sekreter ya da diğer adı ile hasta kabul sekreteri, sağlık kurumlarında hastaları kabul etme, kayıt tutma, evrak işlerini halletme, hastalara randevu oluşturma gibi görevlere sahip olan sağlık elemanlarına verilen isimdir. Tıbbi sekreterler, kamu ve devlet hastanelerinde, özel polikliniklerde, aile sağlık merkezlerinde ve daha çok sayıda kurum ve kuruluşta çalışma imkanına sahiptirler. Sağlık kurumlarının düzgün bir işleyişe sahip olmaları adına tıbbi sekreterler elzem görevler üstlenmişlerdir. Peki tıbbi sekreterler ne kadar maaş alıyorlar merak ediyor musunuz?

Tıbbi sekreter maaşları 2023

Tıbbi sekreter olmak için üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak veya sertifika almak gerekmektedir. Tüm bu süreç hakkında detaylı bilgilere tıbbi sekreter nasıl olunur yazımızdan ulaşabilirsiniz. Bir sağlık kurumuna müracaat ettiğimizde randevumuz olsa dahi kayıt işlemlerini yaptırmamız gerekmektedir. İşte bu işlemleri hallettiğimiz kişilere tıbbi sekreter denilmektedir. Tıbbi sekreter gerekli kayıt işlemlerimizi halleder ve gerekli yönlendirmeleri tarafımıza ve doktora iletir. Gün içerisinde çok sayıda kişi ile iletişim halinde olmak zorundadırlar. Bu sebepten dolayı oldukça zor bir meslektir. İnsanlarla iletişimi kuvvetli, sakin kalabilen düzenli kimseler bu mesleği icra etmektedir. Peki işe yeni başlayan bir tıbbi sekreter ne kadar maaş alır?Özel sektörde tıbbi sekreter maaşları

Hasta kabul sekreteri veya diğer adı ile tıbbi sekreter maaşları 7000 TL ile 10.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Ayrıca bu maaşlara ek olarak döner sermayeden de pay almaktadırlar. Bunların yanında aile yardımı, çocuk yardımı gibi ek ödemeler ile maaşları daha da yükselmektedir.

Kamuda (devlette) tıbbi sekreter maaşları

Kamu kurum ve kuruluşlarında tıbbi sekreter memur maaşları 8000 TL civarındadır. Bu maaşlara ek ödemeler dahil edilmemiştir. Derece ve kademelerine göre maaşlar çok daha yukarılara çıkabilmektedir.

Bu yazımızda özel hastanelerde, kamuda, devlette tıbbi sekreter maaşları ne kadardır, taşeron sözleşmeli tıbbi sekreterler ne kadar maaş alır, kaç lira maaş alır gibi konularda detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER TIBBİ SEKRETER HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, tıbbi sekreter konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan tıbbi sekreter duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.