Tıbbi mümessil maaşları ne kadardır?

Türkiye’de medikal sektörü son senelerde oldukça hızlı bir gelişim gösterdi. Her gün yeni sağlık alanında önemli cihazlar ve ürünler çıktı. Bunların yanında yerli firmalarımız ilaç üretim seviyelerini de arttırmış durumdadır. Hal durum böyle olunca sağlık sektöründe yerlilik günden güne yükselmektedir. Fakat tüm bu yeni çıkartılan ilaçların ve diğer medikal ürünlerin satış ve tanıtımlarının yapılması gerekiyor. Burada iş ise tıbbi mümessil yani ilaç mümessili veya diğer adı ile reprezant dediğimiz alanında uzman kişilere düşüyor. Tıbbi mümessiller medikal firmalarında çalışmakta olan ve sağlık kurumlarını dolaşarak ürün tanıtımı ve satışını gerçekleştiren kişilerdir. Peki tıbbi mümessil olarak çalışan kişiler ne kadar maaş alıyorlar?

Tıbbi Mümessil Maaşları 2023

İlaç mümessili olabilmek için üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak veya diğer başvuru şartlarını sağlayabilmek gerekmektedir. Bu konuda hakkında detaylı bilgilere İlaç Mümessili Nasıl Olunur yazımızdan ulaşabilirsiniz. İlaç mümessillerinin istihdam rakamları günden güne artmaktadır. Bundaki en büyük sebep medikal sektörün hızla yükselmesidir. Abdi İbrahim, Bayer, Roche, Sandoz, Nextpharma, Neutec, Eczacıbaşı gibi kurumlarda istihdam edilen, sektörün en gözde elemanlarından olan ilaç mümessili yani tıbbi mümessil ne kadar maaş alıyor?İlaç mümessillerinin genel olarak maaşları asgari ücret seviyelerindedir. Ancak tıbbi mümessiller bu rakamdan çok daha fazla kazanabilirler. Çünkü firmalar genel olarak vermiş oldukları taban maaşlarının yanında yapmış oldukları her satıştan da gelir teklif etmektedirler. Bu sayede bir ilaç mümessilinin maaşı aylık 8-10 bin TL seviyelerine çıkabilmektedir. Yani elde edeceğiniz gelir genel olarak yapacağınız satış miktarı ile doğru orantılıdır.

Bu yazımızda tıbbi mümessil ne kadar maaş alır, özel sektörde ve kamuda Ocak ve Temmuz ayı tıbbi mümessil maaşları ne kadardır gibi konularda detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER TIBBİ MÜMESSİL HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, tıbbi mümessil konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan tıbbi mümessil duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.