Dünya’da en fazla ülkeye uçan ve Skytrax ödüllerine göre Avrupa’nın en iyi havayolu ayrıca Dünya’nın en iyi 5. Havayolu şirketi ünvanını elde eden Türk Hava Yolları KPSS şartı olmadan kabin memuru alımı yapacağını yayımladıkları ilan ile kamuya duyurdular. Her geçen gün Dünya’nın en büyük havayolu şirketi olma yolundaki hedeflerine emin adımlarla ilerleyen THY bu bağlamda yeni personel alımı da yapıyor. Bun sene www.devlette.com üzerinde yer verdiğimiz THY iş ilanları için bir yenisi daha eklendi. THY aşağıdaki şartlara uyan kişiler arasından kabin memuru alımı gerçekleştireceğini açıkladı. Başvuru tarihleri, başvuru formu ve başvuru şartları bu yazımızın devamında.

Dünya’da en fazla ülkeye uçan ve üst üste 5. kez Avrupa’nın en iyi havayolu seçilen Ortaklığımızın büyüme sürecinde Kabin Memuru olarak yer almak isteyen iletişim becerisi yüksek, ekip çalışmasına yatkın, dinamik ve güler yüzlü çalışma arkadaşları arıyoruz.THY KABİN MEMURU ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

 • T.C. vatandaşı olmak
 • 01/01/1975 ile 31/12/1995 tarihleri arasında doğmuş olmak
 • En az lise mezunu olmak (Yurtdışındaki okullardan alınan lise diplomaları için denklik
 • belgesi ibrazı gerekmektedir.)
 • İyi derecede İngilizce bilmek
 • Adli Sicil Kaydı ve Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak
 • Son iki yıl içerisinde bir havayolunda en az 6 ay Kabin Memuru olarak görev yapmış bulunmak.

Sağlık ve Fiziki Koşullar

 • Bayanlar için 160-180 cm. arası erkekler için 165-190 cm arası boya sahip olmak.(Boy-kilo orantılı olmalıdır.)*
 • Sağlık durumu uçuşa elverişli olmak (Seçme süreçlerinde başarılı olan adaylarımızdan işe başlama aşamasında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nce yetkilendirilmiş sağlık kurumlarından sağlık durumlarının uçuşa uygun olduğuna dair rapor almaları ve raporlarını THY A.O. Sağlık Müdürlüğü işyeri hekimlerine onaylatmaları gerekmektedir.)
 • THY A.O. Kabin Memuru üniforması giyildiğinde, vücudunun görünecek yerlerinde dövme, piercing, yara izi vb. bulunmamak
 • Daha önce THY A.O. veya diğer havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinden disiplinsizlik veya sağlık nedeniyle ayrılmış olmamak. (Boy-kilo ölçümleri, THY A.O. veya THY
 • A.O.’nun belirleyeceği kurum/kuruluş tarafından yapılacaktır.)*

THY KABİN MEMURU ALIMI BAŞVURU FORMU 2015

Yukarıdaki şartları taşıyan adayların, ilana THY A.O. resmi web sitesi üzerinden başvurmaları gerekmektedir. Başvuru linkine aşağıdaki paylaş butonuna basarak ulaşabilirsiniz. Yalnızca bu adresten yapılan başvurular geçerlidir. Bunun dışında herhangi bir şekilde başvuru kabul edilmeyecektir. Adaylar, aşağıdaki linkte yer alan başvuru formunu eksiksiz olarak tamamlayıp onayladıktan sonra THY A.O. tarafından süreçlere katılmak üzere davet edilecektir.

THY BAY BAYAN KABİN MEMURU ALIMI BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

THY personel alımı, kabin memuru alımı başvuru şartları, başvuru tarihleri ve başvuru formu ile ilgili merak ettiklerinizi yorum bölümünden dile getirebilir. Diğer güncel iş ilanlarına aşağıda bulunan sosyal ağlardan bizi takip ederek ulaşabilirsiniz.


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.