Tescil Tarihi Nedir?

Teknolojinin gelişmesi ile artık çoğu durumda devlet dairelerinde uzun kuyruklar bekleyerek gerçekleştirebildiğimiz işlemleri, çok daha kısa zamanda İnternet üzerinden gerçekleştirebilir hale geldik. Özellikle E-Devlet sisteminin hayatımıza girmesi çok sayıda sorgulamayı anlık olarak bilgisayar başından yapabilme olanağı tanıdı. Bu işlemlerden bazıları araç sahipleri ile ilgili olan sorgulamalar oldu.

Aracınıza ait herhangi bir borç var mı, trafik cezası yediniz mi ya da MTV gibi sorgulamaları İnternet üzerinden yapabiliyoruz. Ancak bu sorgulamaları gerçekleştirirken, bizlerden çeşitli bilgiler talep ediyorlar. Bu bilgilerden bir tanesi de araç tescil tarihi. Tescil tarihi nedir, tescil tarihi nasıl öğrenilir konusunda araç sahipleri net bir bilgiye sahip değiller. Bu yazımızda bu konuya değineceğiz.Araç Tescil Tarihi Öğrenme

Araç sorgulama işlemleri sırasında bizden istenilen bilgileri eksiksiz ve doğru olarak yazmamız gerekmektedir. Aksi durumda sorgulamanın sonucunu alamayız ve sistem hata verir. Tescil tarihi, ikinci el araçlar için noter sözleşmesindeki satış tarihi veya araç ruhsatı üzerinde yazılı olarak tarihtir. Yeni araçlar için tescil tarihi ise aracın trafiğe çıktığı tarih olarak kabul edilmektedir. Tescil tarihini öğrenmek isteyen vatandaşlar ruhsatlarında bu bilgilere erişebilirler.  Araç tescil tarihi hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.

 


DİĞER ARAÇ SORGULAMA HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, araç sorgulama konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan araç sorgulama duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.