Telsiz kullanım ücreti nedir, ne demektir?

Telsiz kullanım ücreti; devlete ödenen bir tutar olarak bilinmektedir. Telekomünikasyon hizmeti sonucunda devlet her telefon kullanıcısından telsiz kullanım ücreti talep etmektedir. Devlet bu ücretleri kullandığınız operatörler aracılığı ile tahsis etmektedir. Operatörler bu ücretleri bir kerede de alabilirler ya da aylara bölerek de alabilirler.

Telsiz kullanım ücreti ne kadardır?

Telsiz kullanım ücreti her operatörün tahsis etmek zorunda olduğu bir ücrettir. Bütün operatörler bu ücreti aylara bölerek tahsis etme yolunu geçmiştir.  • Türk Telekom Avea;
  • Vodafone;
  • Turkcell;

Gibi büyük operatörler bu ücreti 19,68 TL olan ücreti her ay 1,64 olarak tahsis etmektedir.

Telsiz kullanım ücreti ödenmezse ne olur?

Telsiz kullanım ücreti ödememiş olmanız halinde GSM hizmetinden yararlanmanız mümkün değildir. Bu sistem sayesinde arama, konuşma ve mesajlaşma işlemi yapabildiğiniz için vergiyi devlete vermeniz gerekmektedir. Çeşitli uydular sayesinde bu işlem sağlandığı için devlet bu iletişim ağını kullanan kişilerden vergi talep etmektedir. Birçok işlemde Çöp Vergisi, Atık su Vergisi gibi vergileri faturalar aracılığı ile ödediğimiz gibi bu vergiyi de telefon faturamız aracılığı ile öderiz.

Telsiz kullanım ücreti iade edilir mi?

Telsiz kullanım ücreti iadesi henüz mümkün değil ancak bu ücretin sizden alınmaması için yapabileceğiniz bir işlem mevcut. İletişim kişilerin kaçınılmaz ihtiyacı olduğu için standart bir tarifeye yani faturalı tarifeye geçmeniz halinde telsiz kullanım ücreti ödemezsiniz. Tüm GSM operatörlerinde bu işlem mümkün. İsterseniz bir mesaj yolu ile ya da müşteri hizmetleri sayesinde bu işlemi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu yazımızda telsiz kullanım ücreti hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER TELSİZ KULLANIM ÜCRETİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, telsiz kullanım ücreti konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan telsiz kullanım ücreti duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.