TEİAŞ ( Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi ) 2001 yılında kurulmuş olan bir devlet kurumudur.  Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’na bağlıdır ve merkezi Ankara’dadır. Şirket 2015 yılı personel alımı planları çerçevesinde 87 elektrik teknisyeni alımı gerçekleştireceğini yayınladıkları ilanla duyurdular. TEİAŞ 2015 personel alımı başvuru şartları, başvuru tarihleri ve başvuru formuna yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

TEİAŞ İŞÇİ – ELEKTRİK TEKNİSYENİ ALIMI 2015

Şirketimizin taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere 09.08.2009 tarih ve 27314 sayılı Resmi Gazete de yayımlanan “Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar hakkında Yönetmelik” hükümlerine göre 87 Elektrik Teknisyeni (Lise ve dengi okulların Elektrik, Elektrik-Elektronik, Elektrik Tesisat ve Pano Montörlüğü, Yüksek Gerilim Sistemleri, Endüstriyel Bakım Onarım bölümü mezunu) alınacaktır.İşe alınacak Teknisyenlerin çalıştırılacağı işyeri, ili ve sayısı aşağıda belirtilmiş olup işgücü talebine başvurmak isteyenlerin Türkiye İş Kurumu’nun web sayfasında 02.02.2015 tarihinde yayımlanacak ilanları takip etmesi gerekmektedir.

TEİAŞ PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

TEİAŞ Sürekli İşçi statüsünde Elektrik ve Ektronik Teknisyeni alacak. Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketinin alacağı personeller toplam 22 ilde istihdam edilecektir. TEİAŞ işçi alımı Başvuru Şartları Şöyle;

 • Adayların sağlık durumları Türkiye ‘nin her terinde ağır ve tehlikeli işlerde çalışmaya elverişli olması gereklidir.
 • Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde talebin yayımlandığı yerdeki il/şube müdürlüğümüzden veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden başvuru yapabilirler.
 • Son müracaat tarihi resmi tatile rastladığında bir sonraki iş günü başvurular kabul edilecektir.
 • Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla işgücü talebine durumu uyan iş arayanın, tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir.
 • Kamu kurum ve kuruluşlarının sürekli (daimi), geçici işgücü taleplerine yapılan başvurularda kişilerin adrese dayalı nüfus kayıt sisteminde kayıtlı olan adresleri dikkate alınır.
 • Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi, işe alınması işleminin iptaline ilişkin kurumun ve talep sahibi kamu kurum ve kuruluşunun yasal işlem yapma hakkı saklıdır.
 • Taleplerde 2014 kamu personeli seçme sınavı (KPSS) sonuçları geçerlidir.
 • Merkezi sınav kapsamında müracaat eden adaylar içerisinden en yüksek puan alandan başlamak üzere talep sayısının üç katı (müfettiş, kontrolör, denetmen, denetçi, uzman talepleri için ise beş katı) olacak şekilde düzenlenecek nihai listede yer alan kişilerin isim ve adresleri, işçi talebinde bulunan kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir.
 • Merkezi sınav uygulanmayacak kişilerden (önceliklilerden) müracaat eden adaylar içerisinden öncelik belge tarihlerine göre talep sayısının üç katını geçmeyecek şekilde (maden kanunu kapsamında öncelikli başvuranların tamamı) isim ve adresleri ile durumlarını açıklayıcı bilgi talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir.
 • Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici işgücü talebine işverence davet edildikleri hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar. Öncelik hakkından ikinci kez yararlanılamaz.
 • İşyerine ismi bildirilen kişilere yazılı veya sözlü sınavın yeri ve zamanı talebi veren kamu kurum ve kuruluşu tarafından adaylara yazılı olarak bildirilecektir.
 • Taleplere başvuru yapan ve nihai listede yer alan adaylar, eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, yabancı dil şartı vb. Koşulları taşıyıp taşımadıklarını yazılı veya sözlü sınavdan önce talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz etmek zorundadır. Bu durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar nihai listeden çıkarılarak sıralamada yer alan diğer kişiler listelere dahil edilecektir.
ÜNİTENİN ADIİLİADET
Lİletim Tesis ve İşletme Grup Md.-Davutpaşa/İSTANBULİstanbul2
Bursa2
2.İletim Tesis ve İşletme Grup Md.-BURSABalıkesir2
Çanakkale2
3.İletim Tesis ve İşletme Grup Md.-İZMİRİzmir5
4.İletim Tesis ve İşletme Grup Md.-Anadolu/İSTANBULİstanbul3
5.İletim Tesis ve İşletme Grup Müdürlüğü-ADAPAZARISakarya3
6.İletim Tesis ve İşletme Grup Müdürlüğü-KÜTAHYAKütahya4
7.İletim Tesis ve İşletme Grup Müdürlüğü-ISPARTAIsparta3
8.İletim Tesis ve İşletme Grup Müdürlüğü-ANKARAAnkara10
9.İletim Tesis ve İşletme Grup Müdürlüğü-KONYAKonya4
10.İletim Tesis ve İşletme Grup Müdürlüğü-SAMSUNSamsun3
1Lİletim Tesis ve İşletme Grup Müdürlüğü-KAYSERİKayseri2
Gaziantep5
12.İletım Tesis ve İşletme Grup Müdürlüğü-GAZİANiEPŞanlıurfa5
13.İletim Tesis ve İşletme Grup Müdürlüğü-ELAZIĞElazığ2
14.İletim Tesis ve İşletme Grup Müdürlüğü-TRABZONTrabzon4
15.İletim Tesis ve İşletme Grup Müdürlüğü-ERZURUMErzurum5
17.İletim Tesis ve İşletme Grup Müdürlüğü-VANVan4
Hatay2
18.İletim Tesis ve İşletme Grup Müdürlüğü-ADANAMersin3
19.İletim Tesis ve İşletme Grup Müdürlüğü-ANTALYAAntalya3
20.İletim Tesis ve İşletme Grup Müdürlüğü-EDİRNEKırklareli2
21.İletim Tesis ve İşletme Grup Müdürlüğü-DENİZLİDenizli2
Güç Trafoları Onarım ve Lab.İşl.Md.-ANKARAAnkara5
TOPLAM87

Bu yazımızda TEİAŞ işçi alımı ilanı hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca kurum tarafından yayınlanmış olan diğer bütün ilanlara TEİAŞ iş ilanları sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.