Geçtiğimiz günlerde Türkiye Elektrik İletim A.Ş. tarafından yayınlanan ilan ile çok sayıda personel alımı yapılacağı haberini almış ve bu haberi devlette.com üzerinden sayısız vatandaşımıza duyurmuştuk. Şirketin taşra teşkilatında bulunan işyerlerinin eleman ihtiyacının karşılanması amacıyla yayımlanan işçi ilanı için bugün TEİAŞ tarafından bir açıklama yayımlandı.

TEİAŞ’tan yapılan açıklama:Şirketimizin taşra teşkilatında bulunan işyerlerinin eleman ihtiyacının karşılanması amacıyla alınacak olan 4857 sayılı İş Kanunu’na tabi daimi işçi statüsünde 82 Tekniker ve 111 Teknisyen olmak üzere toplam 193 adet elemanın alımı ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Bu açıklama ile sürpriz bir biçimde daha önce 82 tekniker alımı ve 111 teknisyen alımı olmak üzere toplamda 193 işçi alımı ilanı rafa kaldırılmış oldu. Edindiğimiz bilgilere göre yine 2016 yılı içerisinde ileri bir tarihte bu personel alımı ilanı yeniden verilecek ve 193 işçi alımı planlandığı üzere gerçekleştirilecek. Ancak TEİAŞ tarafından personel alımı ilanının neden ertelendiği sorusuna cevap verilmedi.

TEİAŞ’ın iptal ettiği personel alım duyurusu

TEİAŞ tarafından yapılan bu iptal vakası ise ilk değil. Daha önceki senelerde TEİAŞ işçi alımı için sınav yapmış ve sonucunda da 285 kişi sınavı kazanmıştı. Ancak sınav yapıldıktan sonra ani bir kararla sınavı sebep göstermeden iptal etmişti. Bu durumdan dolayı vatandaşlar yargıya intikal etmişlerdi. Şimdi ise gelişmelerin takipçisi olacağız. TEİAŞ personel alımı ilanı hakkında son gelişmeleri öğrenmek için ise bizleri aşağıda bulunan sosyal ağlardan takip edebilirsiniz. Kurum tarafından yayınlanmış olan diğer bütün ilanlara TEİAŞ iş ilanları sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.


DİĞER İŞÇİ ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, işçi alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan işçi alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.