Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları yani bilinen kısa adıyla TCDD yayınlamış olduğu ilan ile çok sayıda işçi alımı yapacağını açıkladı. TCDD işçi alımı ilanı kapsamında elektrikçi alımı, demiryolu hattı bakım onarımcısı alımı, mekanik vasıta tesis vinç operatörü alımı, makinist alımı, tren teşkil işçisi alımı, elektrikçi alımı yapacaktır. Adaylar ilana 29 Eylül 2016 tarihine kadar başvuru yapabileceklerdir. TCDD işçi alımı başvuru şartları nelerdir, başvuru formu ve başvuru gibi bilgilere haberimiz devamından ulaşabilirsiniz.

TCDD İşçi Alımı İlanı 2016

Demiryolu hattı bakım onarımcısı alınacak iller : Afyonkarahisar ilinde çalıştırılmak üzere 1 demiryolu hattı bakım onarımcısı, Burdur 743. Yol bakım onarım şefliğinde çalıştırılmak üzere 1 demiryolu hattı bakım onarımcısı, Gaziantep ilimizde Fevzipaşa 643 yol bakım onarım şefliğinde çalıştırılmak üzere 1 demiryolu hattı bakım onarımcısı, Hatay İskenderun’da çalıştırılmak üzere 1 demiryolu hattı bakım onarımcısı, Bilecik Osmaneli’nde çalıştırılmak üzere 1 demiryolu hattı bakım onarımcısı, Eskişehir’de çalıştırılmak üzere 1 demiryolu hattı bakım onarımcısı, Kırklareli ilimizde çalıştırılmak üzere 1 demiryolu hattı bakım onarımcısı, Konya ilimizde çalıştırılmak üzere 3 demiryolu hattı bakım onarımcısı, Kırıkkale ilimizde çalıştırılmak üzere 1 demiryolu hattı bakım onarımcısı, Kütahya ilimizde çalıştırılmak üzere 2 demiryolu hattı bakım onarım işçisi alımı, Uşak ilimizde çalıştırılmak üzere 2 demiryolu hattım bakım onarım işçisi alımı, Niğde ilimizde çalıştırılmak üzere 1 demiryolu hattı bakım onarım işçisi alımı yapılacaktır.Vinç operatörü alımı yapılacak iller : İzmir ilimizde çalıştırılmak üzere 1 mekanik vasıta tesis cihaz vinç operatörü, Malatya ilimizde çalıştırılmak üzere 6 mekanik vasıta tesis cihaz vinç operatörü, Ankara ilimizde çalıştırılmak üzere 3 mekanik vasıta tesis cihaz vinç operatörü alımı, Sivas ilimizde 3 mekanik vasıta tesis cihaz vinç operatörü alımı yapılacaktır.

Makinist Alımı Yapılacak İller : Hatay’ın İskenderun ilçesinde çalıştırılmak üzere 11 makinist alımı, İzmir Halkapınar Gar Müdürlüğü’nde çalıştırılmak üzere 16 makinist alımı, Zonguldak Çatalağzı Gar Müdürlüğü’nde çalıştırılmak üzere 14 makinist alımı yapılacaktır. Adaylardan ayrıca Tren Makinisti sertifikası da talep edilmektedir.

Tren Teşkil İşçisi Alımı Yapılacak İller : Bingöl ilimizde 1, İzmir ilimizde 2, Konya ilimizde 2, Balıkesir ilimizde 3, Elazığ ilimizde 6, Karabük ilimizde 1, Kocaeli ilimizde 2, Kütahya ilimizde 2, Manisa ilimizde 1, Bursa ilimizde, Diyarbakır ilimizde 1, Edirne ilimizde 1, İstanbul ilimizde 1, Manisa ilimizde 2, Siirt ilimizde 1, Sivas ilimizde 2, Tekirdağ ilimizde 1, Uşak ilimizde 2, Zonguldak ilimizde 1 kişi olmak üzere tren teşkil işçisi alımı yapılacaktır.

Elektrikçi Alımı Yapılacak İller : İlan kapsamında İstanbul  çalıştırılmak üzere en az ortaöğretim mezunu 4 elektrikçi alımı yapılacaktır.

Talep şartlarına durumu uyan adaylar, İlanın yayınlandığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde; herhangi bir İŞKUR İl/Hizmet Merkezine şahsen başvurabilecekleri gibi internet (www.iskur.gov.tr) üzerinden de başvuru yapabileceklerdir. Adaylar, İŞKUR’ da ilan edilen iş gücü taleplerinden sadece birine müracaat edebilecektir. İŞKUR’ da ilan edilen iş gücü talebinde belirtilen son başvuru tarihi itibarıyla adayların ilanda belirtilen okullardan mezun olmaları gerekmektedir. İş gücü talebine başvurup, İŞKUR da ilan edilen nihai listede yer alacak adaylar, sözlü sınava katılmak için TCDD web sitesinde yayınlanacak ve adreslerine gönderilecek tebligatta belirtilen tarihler arasında nüfus cüzdanı örneği veya fotokopisi, T.C. kimlik numarasının yazılı olduğu adli sicil kaydı (Cumhuriyet Savcılığı veya e-devlet şifresi ile www.turkiye.gov.tr. adresinden alınacak, adli sicil kaydı olanlar her sicil kaydı ile ilgili mahkeme kararını getirecektir.), öğrenim belgesi, askerlik durum belgesi, (Terhis, tecil veya muaf olduğunu belirtir belge) evrakları ile 1 adet resimli İş Talep Bilgi Formunu (TCDD web sitesinde yayınlanacaktır.) eksiksiz olarak doldurarak TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Anafartalar Mah. Hipodrom Cad. No:3 Gar/ANKARA adresine gelerek teslim edecektir. Belgelerini teslim etmeyen adaylar sözlü sınava alınmayacaktır. Sözlü sınav tarihi ve yeri, İŞKUR da ilan edilen nihai listede yer alacak adaylara evrak tesliminde tebliğ edilecek veya adreslerine tebligat gönderilerek bildirilecektir. Ayrıca, www.tcdd.gov.tr web sitesinde ilan edilecektir.

İşe başlayan işçilerinin deneme süresi 4 ay olup, deneme süresi içerisinde başarısız olanların iş sözleşmesi fesih edilecektir. Yapılacak sözlü sınavı sonucunda başarılı olan işçilerinden, ayrıntılı olarak tam teşekküllü devlet hastanelerinden veya resmi üniversite hastanelerinden Görme Dereceleri (sağ-sol göz ayrı ayrı belirtilmiş), Renk Muayenesi (ishihora testi yapılmış), İşitme Muayenesi (Odiyometri incelemede saf ses ortalaması 500, 1000 ve 2000 frekanslarının ortalaması 0-30 dB olmalıdır.) belirtilmiş şekilde sağlık kurulu raporu istenecektir. Ataması yapılan adaylar, atandığı işyerinde en az 5 yıl çalışacak, bu süre içerisinde nakil isteyemeyecektir. Ataması yapılan adaylar, vardiyalı olarak 24 saat esasına göre gece gündüz çalıştırılabilecektir. Ataması yapılıp, işe başlayan adaylar, 7 yıl içerisinde 4857 sayılı İş Kanununun 25 inci maddesinin II inci fıkrasına göre veya kendi isteğiyle ayrıldıklarında, eğitim, kurs ve staj programları süresince aldıkları ücretlerin ve meslekleri hakkında işveren tarafından verilen eğitim, kurs ve staj programlarına ait sürelerin günün, geçerli şartlara göre hesap edilecek maliyetinin ½ si tutarında TCDD Teşekkülüne tazminat ödeyecektir.

Taleplerde 2014 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçları geçerli olup, 2014 KPSS P94’ten en az 60 puanı olan adayların başvuruları kabul edilecektir . Taleplere başvuru yapan ve nihai listede yer alan adaylar, eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, yabancı dil şartı vb. koşulları taşıyıp taşımadıklarını yazılı veya sözlü sınavdan önce talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz etmek zorundadır. Bu durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar nihai listeden çıkarılarak sıralamada yer alan diğer kişiler listelere dahil edilecektir. Merkezi sınav uygulanmayacak kişilerden (önceliklilerden) müracaat eden adaylar içerisinden öncelik belge tarihlerine göre talep sayısının üç katını geçmeyecek şekilde isim ve adresleri ile durumlarını açıklayıcı bilgi talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir. Son müracaat tarihi resmi tatile rastladığında bir sonraki iş günü başvurular kabul edilecektir. Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla iş gücü talebine durumu uyan iş arayanın, tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir. Merkezi sınav kapsamında müracaat eden adaylar içerisinden en yüksek puan alandan başlamak üzere talep sayısının üç katı olacak şekilde düzenlenecek nihai listede yer alan kişilerin isim ve adresleri, işçi talebinde bulunan kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir. İş yerine ismi bildirilen kişilere yazılı veya sözlü sınavın yeri ve zamanı talebi veren kamu kurum ve kuruluşu tarafından adaylara yazılı olarak bildirilecektir. Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici iş gücü talebine işverence davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar. Öncelik hakkından ikinci kez yararlanılamaz.

TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü Ostim Hizmet Merkezi tarafından yayınlanmış olan ilan kapsamında ülke geneli işçi alımı yapılacak. İlana dair iş başvuru formu, başvuru şartları ve başvuru tarihleri ile diğer önemli bilgileri haberimizde paylaştık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz. Ayrıca kurum tarafından yayınlanan bütün ilanlara TCDD İş İlanları sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.


DİĞER İŞÇİ ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, işçi alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan işçi alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.