Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bünyesinde hizmet vermekte olan Tavukçuluk Araştırma Enstitüsü yayınlamış olduğu ilan ile işçi alımı gerçekleştireceğini açıklamıştır. Tavukçuluk Araştırma Enstitüsü işçi alımı ilanı kapsamında diğer kümes hayvanları işçileri alımı gerçekleştirecektir. İlana başvuru yapmak isteyen adaylar son başvuru tarihi olan 22 Haziran 2017 mesai bitimine kadar başvurularını gerçekleştirebilirler. Adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru formu, başvuru tarihleri gibi detaylı ilan bilgilerine haberimiz devamından ulaşabilirsiniz.

Tavukçuluk Araştırma Enstitüsü İşçi Alımı İlanı 2017

Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde İl/Şube Müdürlükleri veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden başvuru yapabilirler. Son müracaat tarihi resmi tatile rastladığında bir sonraki iş günü başvurular kabul edilecektir. Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi, işe alınması işleminin iptaline ilişkin Kurumun ve talep sahibi kamu kurum ve kuruluşunun yasal işlem yapma hakkı saklıdır. Taleplerde 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS P94) sonuçları geçerli olup, 60 ve üstü puana sahip adaylar başvurular yapabilecektir.Taleplere başvuru yapan ve nihai listede yer alan adaylar, eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, vb. koşulları taşıyıp taşımadıklarını yazılı veya sözlü sınavdan önce talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz etmek zorundadır. Bu durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar nihai listeden çıkarılarak sıralamada yer alan diğer kişiler listelere dahil edilecektir. Merkezi sınav kapsamında müracaat eden adaylar içerisinden en yüksek puan alandan başlamak üzere talep sayısının üç katı olacak şekilde düzenlenecek nihai listede yer alan kişilerin isim ve adresleri, işçi talebinde bulunan kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir. Merkezi sınav uygulanmayacak kişilerden (önceliklilerden) müracaat eden adaylar içerisinden öncelik belge tarihlerine göre talep sayısının üç katını geçmeyecek şekilde isim ve adresleri ile durumlarını açıklayıcı bilgi, talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir. İş yerine ismi bildirilen kişilere yazılı veya sözlü sınavın yeri ve zamanı talebi veren kamu kurum ve kuruluşu tarafından adaylara yazılı olarak bildirilecektir. Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici iş gücü talebine işverence davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar. Öncelik hakkından ikinci kez yararlanılamaz.

Diğer Kümes Hayvanları İşçileri Alımı

İşe alınacak olan işçiler müdürlüğe ait açık alan kapalı alan tüm birimlerinde mevcut işçilerimizin yapmakta oldukları bütün işleri yapmakla görevli olacaklardır. Adayların tozlu ortamda çalışmalarına herhangi bir engellerinin bulunmadığını belgelemeleri, en az ortaöğretim mezunu olmaları, KPSS sınavından en az 60 puan almış olmaları, Gölbaşı’nda ikamet ediyor olmaları gerekmektedir. Adaylardan istenen belgeler aşağıdadır.

  • Öğrenim Belgesi
  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  • 4 Adet Fotoğraf
  • İkametgah Belgesi
  • Adli Sicil Belgesi
  • Sağlık Raporu

Nihai listeye giren adaylar 18.07.2017 tarihi saat 17:30’a kadar belgelerini şehir cem Ersever Caddesi numara 9/1 yenimahalle adresine teslim etmeleri gerekmektedir. Aynı adreste 28 Temmuz 2017 tarihinde saat 10:00’da yapılacak olan sözlü ve uygulamalı mülakat ile kazanan adayların listesi ilanı veren kurum internet sitesinde yayınlanacaktır.

Diğer Kümes Hayvanları İşçileri Alımı

İşe alınacak olan personeller 1 günlük civcivde vent yönetimi ile cinsiyet tayini yapmakla görevlendirileceklerdir. Adayların en az 3 sene çalışmış olmaları ve bunu belgelendirmeleri gerekmektedir.  İlgili adaylardan yine yukarıda vermiş olduğumuz belgeler talep edilmekte ve belirttiğimiz adrese bu belgelerin bırakılması gerekmektedir. Adayların ayrıca KPSS sınavından en az 60 puan almış olmaları ve ortaöğretim mezunu olmaları da gerekmektedir.

Çalışma Adresi : GÖLBAŞI İKİZCE TESİSLERİ GÖLBAŞI/ANKARA ANKARA / TÜRKİYE

Bu yazımızda Tavukçuluk Araştırma Enstitüsü işçi alımı ilanı hakkında detaylı bilgiler paylaştık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER İŞÇİ ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, işçi alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan işçi alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.