Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü yani bilinen kısa adı ile TİGEM yayınlamış olduğu ilan ile çok sayıda geçici personel alımı gerçekleştireceğini açıkladı. TİGEM personel alımı ilanı kapsamında iş makinası operatörü, tamir ustası, elektrikçi, sıhhi tesisatçı, kaynakçı, at bakıcısı, beden işçisi olmak üzere toplamda 140 personel alınacaktır. Adaylar ilana İŞKUR aracılığı ile başvuru yapabileceklerdir. Adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru tarihleri ve başvuru formu gibi detaylı ilan bilgilerine haberimiz devamında ulaşabilirsiniz.

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) Personel Alımı İlanı 2017

TARIM İŞLETMELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜĞÜNE BAĞLI ANADOLU, ÇUKUROVA, GÖZLÜ VE POLATLI TARIM İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜNDE GEÇİCİ İŞÇİ STATÜSÜNDE AŞAĞIDA YAZILI ÜNVANLARDA PERSONEL ALIMI HAKKINDA DUYURU;Genel Müdürlük Makamından alınan Olura istinaden Anadolu (Mahmudiye/ESKİŞEHİR), Çukurova (Ceyhan/ADANA), Gözlü (Sarayönü/KONYA) ve Polatlı (Polatlı/ANKARA) Tarım İşletmesi Müdürlüğüne aşağıdaki ünvanlarda 179 prim gün süresini aşmamak üzere geçici mevsimlik personel alımı yapılacaktır.

  1. İş makinası operatörü
  2. Tamir Ustası
  3. Elektrikçi
  4. Sıhhi Tesisatçı
  5. Kaynakçı
  6. At bakıcısı
  7. Beden İşçisi

Unvanlarında toplam 140 işçi alınacaktır.

1- Talebimiz İlan Edildikten Sonra İlanda Belirtilen Şartları Taşıyan Adaylar, Başvurularını Türkiye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerine Yapacaklardır.

2- 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçları geçerli olacaktır.

3- Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde Türkiye İş

Kurumu İl Şube Müdürlüklerinden veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden başvuru yapabileceklerdir.

4- Başvuru yapıp nihai listede yer alan adaylar, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik gereğince Sözlü Mülakat ve uygulamalı sınavını (TİGEM) Genel Müdürlüğümüz yapacaktır.

5- Yıl içerisinde en fazla 179 prim gün süresini aşmamak üzere Geçici mevsimlik işçi statüsünde çalışacaktır.

6- Başvuru Yapmak İsteyen Adayların Dikkat Etmesi Gereken Hususlar (TİGEM) Genel Müdürlüğümüzün

WEB sitesinde yayımlanacaktır. İlanen duyurulur.

İLİMESLEK

POZİSYONU

İŞKOLUÇALIŞMA

PERYODU

ADETÖĞRENİM DURUMUÖZEL ŞART
ENAZENÇOK
ESKİŞEHİRİş makinası operatörüTarım ve HayvancılıkBelirli

Süreli

1Orta öğretim (Lise ve Dengi)Orta öğretim (Lise ve Dengi)Askerlik ile ilişiği olmamak, G sınıfı iş makinesi kullanma ehliyetine sahip olmak, (varsa konusu ile ilgili sertifikası, bonservisi, greyder, dozer, kepçe ve forklift sürücü sertifikası olmak.)
ESKİŞEHİRTamir UstasıTarım ve HayvancılıkBelirli

Süreli

2Orta öğretim (Lise ve Dengi)Orta öğretim (Lise ve Dengi)Askerlik ile ilişiği olmamak, meslek lisesi motorlu araçlar teknolojisi alanı Otomotiv Elektromekanikerliği, İş Makineleri Bakım ve Onarımcılığı, Tarım Makineleri Bakım ve Onarımcılığı dalı mezunu, Tarım Teknolojileri alanı Tarım Alet ve Makineleri mezunu olmak, B sınıfı ehliyeti olmak.
ESKİŞEHİRElektrikçiTarım ve HayvancılıkBelirli

Süreli

4Orta öğretim (Lise ve Dengi)Orta öğretim (Lise ve Dengi)Askerlik ile ilişiği olmamak, meslek lisesi elektrik- elektronik teknolojisi bölümü Bobinaj, Elektrik Tesisatları ve Pano Montörlüğü, Endüstriyel Bakım Onarım, Yüksek Gerilim Sistemleri dalı mezunu olmak.
ESKİŞEHİRKaynakçıTarım ve HayvancılıkBelirli

Süreli

1Orta öğretim (Lise ve Dengi)Orta öğretim (Lise ve Dengi)Askerlik ile ilişiği olmamak, meslek lisesi metal teknolojisi kaynakçılık bölümü mezunu olmak, Kaynakçı belgesine sahip olmak, B sınıfı ehliyeti olmak, varsa konusu ile ilgili M.E.B. veya ilgili Bakanlık onaylı sertifikası veya bonservisi olmak.
ESKİŞEHİRAt bakıcısıTarım ve HayvancılıkBelirli

Süreli

6Orta öğretim (Lise ve Dengi)MYO ve DengiAskerlik ile ilişiği olmamak, en az meslek liselerinin nalbantlık, seyislik, antrenörlük bölümleri mezunu olmak veya ilgili Bakanlık onaylı nalbantlık, seyislik belgesine sahip olmak.
ESKİŞEHİRBeden İşçisiTarım ve HayvancılıkBelirli

Süreli

16Orta öğretim (Lise ve Dengi)Orta öğretim (Lise ve Dengi)Askerlik ile ilişiği olmamak, (Tercihen, enaz traktör kullanma sürücü belgesine sahip olmak, meslek liselerinin hayvan sağlığı bölümü, tarım teknolojileri Süs bitkileri ve peyzaj bölümü, Tarla bitkileri yetiştiriciliği bölümü mezunu olmak)
ADANAİş makinası operatörüTarım ve HayvancılıkBelirli

Süreli

3Orta öğretim (Lise ve Dengi)Orta öğretim (Lise ve Dengi)Askerlik ile ilişiği olmamak, G sınıfı iş makinesi kullanma ehliyetine sahip olmak, (varsa konusu ile ilgili sertifikası, bonservisi, greyder, dozer, kepçe ve forklift sürücü sertifikası olmak.)
ADANATamir UstasıTarım ve HayvancılıkBelirli

Süreli

3Orta öğretim (Lise ve Dengi)Orta öğretim (Lise ve Dengi)Askerlik ile ilişiği olmamak, meslek lisesi motorlu araçlar teknolojisi alanı Otomotiv Elektromekanikerliği, İş Makineleri Bakım ve Onarımcılığı,Tarım Makineleri Bakım ve Onarımcılığı dalı mezunu, Tarım Teknolojileri alanı Tarım Alet ve Makineleri mezunu olmak, B sınıfı ehliyeti olmak.
ADANASıhhi

Tesisatçı

Tarım ve HayvancılıkBelirli

Süreli

1Orta öğretim (Lise ve Dengi)Orta öğretim (Lise ve Dengi)Askerlik ile ilişiği olmamak, meslek lisesi Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme dalı Isıtma ve Sıhhi Tesisatçılık bölümü mezunu olmak
ADANAKaynakçıTarım ve HayvancılıkBelirli

Süreli

2Orta öğretim (Lise ve Dengi)Orta öğretim (Lise ve Dengi)Askerlik ile ilişiği olmamak, meslek lisesi metal teknolojisi kaynakçılık bölümü mezunu olmak, Kaynakçı belgesine sahip olmak, B sınıfı ehliyeti olmak, varsa konusu ile ilgili M.E.B. veya ilgili Bakanlık onaylı sertifikası veya bonservisi olmak.
ADANABeden İşçisiTarım ve HayvancılıkBelirli

Süreli

10Orta öğretim (Lise ve Dengi)Orta öğretim (Lise ve Dengi)Askerlik ile ilişiği olmamak, (Tercihen, enaz traktör kullanma sürücü belgesine sahip olmak, meslek liselerinin hayvan sağlığı bölümü, tarım teknolojileri Süs bitkileri ve peyzaj bölümü, Tarla bitkileri yetiştiriciliği bölümü mezunu olmak)
KONYAİş makinası operatörüTarım ve HayvancılıkBelirli

Süreli

3Orta öğretim (Lise ve Dengi)Orta öğretim (Lise ve Dengi)Askerlik ile ilişiği olmamak, G sınıfı iş makinesi kullanma ehliyetine sahip olmak, (varsa konusu ile ilgili sertifikası, bonservisi, greyder, dozer, kepçe ve forklift sürücü sertifikası olmak.)
KONYATamir UstasıTarım ve HayvancılıkBelirli

Süreli

12Orta öğretim (Lise ve Dengi)Orta öğretim (Lise ve Dengi)Askerlik ile ilişiği olmamak, meslek lisesi motorlu araçlar teknolojisi alanı Otomotiv Elektromekanikerliği, İş Makineleri Bakım ve Onarımcılığı, Tarım Makineleri Bakım ve Onarımcılığı dalı mezunu, Tarım Teknolojileri alanı Tarım Alet ve Makineleri mezunu olmak, B sınıfı ehliyeti olmak.
KONYASıhhi

Tesisatçı

Tarım ve HayvancılıkBelirli

Süreli

4Orta öğretim (Lise ve Dengi)Orta öğretim (Lise ve Dengi)Askerlik ile ilişiği olmamak, meslek lisesi Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme dalı Isıtma ve Sıhhi Tesisatçılık bölümü mezunu olmak
KONYAElektrikçiTarım ve HayvancılıkBelirli

Süreli

8Orta öğretim (Lise ve Dengi)Orta öğretim (Lise ve Dengi)Askerlik ile ilişiği olmamak, meslek lisesi elektrik- elektronik teknolojisi bölümü Bobinaj, Elektrik Tesisatları ve Pano Montörlüğü, Endüstriyel Bakım Onarım, Yüksek Gerilim Sistemleri dalı mezunu olmak.
KONYAKaynakçıTarım ve HayvancılıkBelirli

Süreli

4Orta öğretim (Lise ve Dengi)Orta öğretim (Lise ve Dengi)Askerlik ile ilişiği olmamak, meslek lisesi metal teknolojisi kaynakçılık bölümü mezunu olmak, Kaynakçı belgesine sahip olmak, B sınıfı ehliyeti olmak,varsa konusu ile ilgili M.E.B. veya ilgili Bakanlık onaylı sertifikası veya bonservisi olmak.
KONYABeden İşçisiTarım ve HayvancılıkBelirli

Süreli

25Orta öğretim (Lise ve Dengi)Orta öğretim (Lise ve Dengi)Askerlik ile ilişiği olmamak, (Tercihen, enaz traktör kullanma sürücü belgesine sahip olmak, meslek liselerinin hayvan sağlığı bölümü, tarım teknolojileri Süs bitkileri ve peyzaj bölümü, Tarla bitkileri yetiştiriciliği bölümü mezunu olmak)
ANKARATamir UstasıTarım ve HayvancılıkBelirli

Süreli

5Orta öğretim (Lise ve Dengi)Orta öğretim (Lise ve Dengi)Askerlik ile ilişiği olmamak, meslek lisesi motorlu araçlar teknolojisi alanı Otomotiv Elektromekanikerliği, İş Makineleri Bakım ve Onarımcılığı, Tarım Makineleri Bakım ve Onarımcılığı dalı mezunu, Tarım Teknolojileri alanı Tarım Alet ve Makineleri mezunu olmak, B sınıfı ehliyeti olmak.
ANKARASıhhi

Tesisatçı

Tarım ve HayvancılıkBelirli

Süreli

1Orta öğretim (Lise ve Dengi)Orta öğretim (Lise ve Dengi)Askerlik ile ilişiği olmamak, meslek lisesi Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme dalı Isıtma ve Sıhhi Tesisatçılık bölümü mezunu olmak
ANKARAElektrikçiTarım ve HayvancılıkBelirli

Süreli

7Orta öğretim (Lise ve Dengi)Orta öğretim (Lise ve Dengi)Askerlik ile ilişiği olmamak, meslek lisesi elektrik- elektronik teknolojisi bölümü Bobinaj,Elektrik Tesisatları ve Pano Montörlüğü, Endüstriyel Bakım Onarım, Yüksek Gerilim Sistemleri dalı mezunu olmak.
ANKARABeden İşçisiTarım ve HayvancılıkBelirli

Süreli

22Orta öğretim (Lise ve Dengi)Orta öğretim (Lise ve Dengi)Askerlik ile ilişiği olmamak, (Tercihen, enaz traktör kullanma sürücü belgesine sahip olmak, meslek liselerinin hayvan sağlığı bölümü, tarım teknolojileri Süs bitkileri ve peyzaj bölümü, Tarla bitkileri yetiştiriciliği bölümü mezunu olmak)
TOPLAM140

Bu yazımızda Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü personel alımı ilanı yani TİGEM personel alımı ilanı hakkında başvuru formu, tarihleri, şartları gibi detaylı ilan bilgilerine yer verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.