Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde bulunan resmi bir kurumdur. Ülkemizde ilk Tapu Teşkilatı 21 Mayıs 1847 tarihinde Defterhane-i Amire Kalemi adıyla kurulmuş ve Cumhuriyete kadar çeşitli isimler altında görevini sürdürmüştür. Cumhuriyetin kurulmasından sonra bağımsız bir tapu teşkilatının oluşturulması konusu; özel bir dal olması, bu hususta özel bir deneyim gerektirmesi ve kapsamının genişliği sebepleriyle önem kazanmıştır. Bunun üzerine 1924 yılında Tapu Umum Müdürlüğü Teşkilatı kurulmuştur. Bu teşkilat bünyesine 1925 yılında 658 sayılı Kanunla kadastro birimi ilave edilmiştir. 08 Temmuz 2011 tarihinde de Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlanmıştır.  Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü kurum görevlerini yerine getirebilmek ve faaliyetlerine durmaksızın devam edebilmek adına 2022 yılında çok sayıda personel alımı, memur alımı, işçi alımı ve eleman alımı gerçekleştirecektir. TGKM açık pozisyonları, güncel iş ilanları ve bu ilanlara ait iş başvurusu formu, başvuru şartları ve başvuru tarihleri ile diğer ilan detaylarına haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, devletin bünyesinde bulunan tapuların düzenli bir biçimde tutulmasını, taşınmazlar ile ilgili tescil kayıtlarının yapılmasını, tapu sicilleri üzerindeki değişikliklerin takibi, denetimi gibi çeşitli görev ve sorumlulukları bulunmaktadır. Ayrıca taşınmazlarla ilgili aracı faaliyetleri düzenlemek, lisans vermek, bu faaliyetlerin usul ve esaslarını belirlemek ve denetlemekle görevlidir. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tüm bu faaliyetlerini 2022 yılında da sürdürebilmek adına çok sayıda personel alımı, eleman alımı, işçi alımı ve memur alımı yapacaktır.Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü (TKGM) İş İlanları 2022

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü iş ilanları içerisinde büro personeli, tekniker, uçak kontrol ve bakım makinisti, mühendis, mimar, uzman, tapu arşiv uzmanı, arşiv uzmanı, programcı, şoför gibi çok sayıda kadro ve pozisyon bulunmaktadır. İş ilanları içerisinde ilköğretim mezunu, lise mezunu, ön lisans mezunu, lisans mezunu adayların iş başvurusu yapabilecekleri kadrolar yer almaktadır. Adaylar bu ilanlara kadrolu veya sözleşmeli olarak istihdam edileceklerdir. Son zamanlarda Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü yani TKGM tarafından yayınlanmış olan yeni iş ilanları aşağıda yer almaktadır.

  • TKGM 265 Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • TKGM Sözleşmeli Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 125 Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 2662 Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü her sene çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirmektedir. Devlette.com olarak tüm bu ilanları ilk olarak siz değerli okurlarımız ile paylaşmaktayız. Bu ilanları takip etmek ve başvuru formu, başvuru şartları ve başvuru tarihleri gibi bilgileri ilk olarak öğrenmek için sosyal ağlardan bizleri takip etmeniz yeterlidir. Her ilan için başvuru formu ve diğer başvuru detayları farklılık arz etmektedir. Bu sebepten yukarıda vermiş olduğumuz güncel ilanlara girerek, ilan detaylarını okumalı ve haberlerimizde bahsettiğimiz üzere başvurularınızı gerçekleştirmelisiniz. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü iş ilanları hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER TKGM HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, tkgm konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan tkgm duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.