Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü, Maliye Bakanlığı’ndan 1500 memur alımı için izin talebinde bulundu. Maliye Bakanlığı tarafından verilen bilgilere göre 1.500 memur alımı nitelikli işlerde çalıştırılmak üzere alınacak. Alımlar KPSS puanına göre yapılacak. Alınacak olan çok sayıda personel ile tapularda bulunan iş yoğunluğu büyük ölçüde azaltılacak.

Maliye Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre yapılacak olan personel alımı ek bir yük oluşturmayacak. Personel giderleri döner sermaye gelirleri üzerinden karşılanacak.  Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin vatandaşın tapudaki işlemlerin hızlandırılmasına yönelik talimatları kapsamında çalışma yürütülüyor. Tapu ve Kadastro Genel Müdür Vekili Gökhan Kanal’ın da tapudaki eleman sorunun giderilmesine yönelik yoğun bir gündemle çalışmalarını sürdürdüğü belirtiliyor.  Yakın zamanda ilana çıkarılacak olan 1500 memur alımı için başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri ilan yayınlandığı zaman www.devlette.com adresi üzerinde yer alacaktır.
DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.