Tapu Müdürlüğü saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor?

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlükleri; tapu ve kadastro işlemlerini yapmakla yetkili olan devlet kurumlarıdır. Tapu Müdürlüklerinde ülkemizde kayıt altında olan tüm taşınmazların üzerinde yapılacak olan satış ve devir işlemlerinde yetkili durumdadırlar. Tapu daireleri, devlet yani kamu bünyesinde hizmet vermekte olan kurumlardır. Genel olarak bulundukları il veya ilçede oldukça yoğun olarak faaliyet göstermektedirler. Bu sebepten dolayı tapu ve kadastro genel müdürlüğünde bir işiniz bulunuyorsa kurumun çalışma saatleri hakkında bilgi almalı ve akabinde daha az yoğun olduğu saatler olan sabah veya öğle yemeğinden dönüş zamanı tercih edilmelidir. Peki tapu müdürlüğü sabah saat kaçta açılıyor, akşam saat kaçta kapanıyor, saat kaça kadar açık? Tapu dairesi çalışma saatleri, mesai saatleri, açılış kapanış saatleri ile çalışma günleri yani hangi günler açık, hangi günler kapalı yazımız devamında yer almaktadır.

Tapu Dairesi Çalışma Saatleri 2019

Tapu müdürlükleri; taşınmazlara yönelik aracılık etmek, lisans vermek, devletin sorumluluğu altında bulunan tapu sicillerini tutmak, taşınmazlarla ilgili her türlü tapu işlemlerini gerçekleştirmek ve sicil belgelerini düzenleyerek korumak gibi görevlere sahiptir. Kısaca tapu ve kadastro ile ilgili bir işleminiz olduğunda uğramanız gereken tek yetkili kurum tapu müdürlükleridir. Hal böyle olunca müdürlükler çalışma saatleri içerisinde oldukça yoğundur. Vatandaşlarımız tapu müdürlükleri saat kaçta açılır, saat kaçta kapanır merak ediyorlar.Tapu müdürlükleri, hafta içi ( Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ) günleri sabah saat 08:00’de hizmet vermeye başlamakta ve akşam saat 17:00’a kadar çalışmaktadırlar. Tapu müdürlükleri ayrıca saat 12:00 ile 13:00 saatleri aralığında öğle tatili yani öğle arası sebebi ile kapalı durumdadır.

Tapu Daireleri Hafta Sonu Açık Mı, Çalışıyor Mu?

Tapu daireleri sadece hafta içi ve mesai saatleri arasında hizmet sunmaktadır. Bunun dışında kalan hafta sonu yani Cumartesi ve Pazar günleri tapu daireleri kapalı durumdadır. Bu yüzden iş ve işlemlerinizi sadece hafta içi halledebilirsiniz.

Tapu Müdürlükleri Bayram Açık Mı, Tatil Mi?

Tapu dairelerinin bayramlarda ve diğer resmi tatillerde açık olup olmadığı merak edilmektedir. Tapu daireleri Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda ve bunun yanında 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 1 Ocak, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde hizmet vermezler. Yani tüm tapu daireleri ve genel müdürlük kapalı durumdadır.

Tapu Kadastro Müdürlüklerin sıra beklemek istemiyorsanız önceden randevu oluşturma şansınız bulunmaktadır. Bunun için “181” yani tapu kadastro çağrı merkezi iletişim telefon numarasını aramanız ve bilgilerinizle beraber randevu oluşturmanız yeterlidir.

Vermiş olduğumuz tapu çalışma saatleri; Ataşehir, Antalya, Alsancak, Adana, Altındağ, Arnavutköy, Ankara, Aksu, Avcılar, Beşiktaş, Bursa, Bornova, Bayraklı, Beylikdüzü, Bakırköy, Bahçelievler, Bodrum, Bayrampaşa, Çankaya, Çeşme, Çorlu, Çekmeköy, Çatalca, Çiğli, Çukurova, Çiğli, Çorum, Darıca, Denizli, Düzce, Esenyurt, Eyüp, Eskişehir, Esenler Elazığ, Gebze, Fatih, Gaziantep gibi sayısız il ve ilçemiz için geçerli olan çalışma saatleridir. Bu yazımızda Tapu çalışma saatleri yani açılış saatleri ve kapanış saatleri hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER ÇALIŞMA SAATLERİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, çalışma saatleri konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan çalışma saatleri duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.