Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi veya bilinen kısa adı ile TANAP projesi, Azerbaycan doğalgazını Türkiye üzerinden Avrupa’ya transfer etmek için inşa edilmiş olan bir boru hattıdır. 2018 yılında hayata geçirilen proje ile ülkemizin doğalgaz ihtiyacının yüzde 12’si tek başına karşılanmaktadır. 1850 km uzunluğunda olan hat, Gürcistan sınırı Ardahan ili Posof ilçesi Türkgözü köyünden başlayıp Ardahan, Kars, Erzurum, Erzincan, Bayburt, Gümüşhane, Giresun, Sivas, Yozgat, Kırşehir, Kırıkkale, Ankara, Eskişehir, Bilecik, Kütahya, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Tekirdağ ve Edirne olmak üzere 20 ilden geçerek, Yunanistan sınırında Edirne’nin İpsala ilçesinde son bulmaktadır. TANAP projesinin bir diğer önemi de çok sayıda kişiye istihdam kapısı olmasıdır. Proje yapımı süresinde binlerce vatandaşımız istihdam edilmişti. Faaliyete geçmesinin ardından da yeni personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı yapılmaya devam ediliyor. TANAP projesi kapsamında yayınlanan bütün iş ilanları, iş imkanları, iş olanakları, açık iş pozisyonları, iş başvuru formu, iş talep formu gibi iş başvurusu detayları yazımız devamındadır.

TANAP Projesi İş İlanları 2023

TANAP projesinde kullanılan boruların yüzde 80’i ülkemizde üretildi. Ayrıca TANAP’ta Güney Gaz Koridoru’nun yüzde 51, BOTAŞ’ın yüzde 30, BP’nin yüzde 12 ve Socar Türkiye’nin yüzde 7’lik hissesi bulunuyor. TANAP bunun yanında faaliyete geçmesinin ardından da çok sayıda kişiye istihdam kapısı olmaya devam ediyor. Proje kapsamında çeşitli illerimizde istihdam edilmek üzere personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı yapılıyor.TANAP projesince şimdiye kadar yayınlanan veya bundan sonra yayınlanması beklenen iş ilanları içinde; arkeolog, kaynakçı, özel güvenlik görevlisi, mühendis, beden işçisi, şoför gibi çok sayıda kadro ve pozisyon bulunuyor. İlanlarda ilköğretim mezunu, lise mezunu, ön lisans mezunu ve üniversite mezunu olan bay bayan, deneyimli deneyimsiz adayların iş başvurusu yapabilecekleri kadro ve pozisyonlar bulunuyor. Peki tüm bu iş ilanlarına nasıl ve nereden iş başvurusu yapılıyor?

TANAP Projesi İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

TANAP Boru Hattı bünyesinde iş başvurusu bulunmak oldukça kolay. Firmanın iş ilanları online olarak İnternet üzerinde herhangi bir kariyer portalında yayınlanmamaktadır. Fakat TANAP bünyesinde çalışmak istiyorum diyen vatandaşlarımız öz geçmişlerini kariyer@tanap.com mail adresine iletmeleri yeterli olacaktır. Kurumun insan kaynakları yapmış olduğunuz başvuruyu yani CV’nizi beklemeye alacak ve daha sonra başvuru yaptığınız kadro ve pozisyonda personel açığı oluşması durumunda da iş görüşmesi için çağıracaktır. Harici olarak bir iş başvuru formu ise bulunmamaktadır. Bu yazımızda TANAP iş ilanları ile işe alım süreci hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.