Taksim Meydanı, İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde yer alan ve İstanbul kentinin en ünlü, medyada kendisine en çok yer bulan noktasıdır. Taksim Meydanı çevresinde bulunan lokantaları, mağazaları, otel ve eğlence noktaları ile İstanbul’un en çok turist çeken noktalarından bir tanesidir.  Cumhuriyet döneminde meydan haline getirilmiş olan Taksim  Meydanı pek çok siyasi ve toplumsal olaya ( Gezi parkı olayları, 1 Mayıs kutlamaları, Topçu Kışlası ) da ev sahipliği yapmıştır. Meydanı yayaların kullanımına daha çok uygun hale getirilmesi için yapılan yayalaştırma projesi 2013 senesinde kısmen de olsa tamamlanmıştır.

TAKSİM MEYDANI CANLI YAYIN

Taksim Meydanı basın yayın organlarında kendisine en çok yer bulan meydanlardan bir tanesidir. Her 1 Mayıs Kutlamalarında, Gezi Parkı olaylarında yada çeşitli sosyo kültürel tepkilerde halk tarafından ilk olarak tercih edilen yerdir Taksim Meydanı. İstanbul BüyükŞEhir Belediyesi Taksim Meydanı yayalaştırma projesi kapsamında yeni bir çehreye bürünen meydana aynı zamanda yeni mobese kameraları da eklenmiş olup, isteyen kişilerin istedikleri zaman www.devlette.com üzerinde ulaşabilecekleri yayınlarla meydanı canlı izleme olanağı tanınmıştır.



1 MAYIS TAKSİM MEYDANI CANLI TAKİP

1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı, işçi ve emekçiler tarafından dünya çapında kutlanan, birlik, dayanışma ve haksızlıklara karşı mücadele günüdür. İlk olarak ABD’de o dönem ağır şartlarda çalıştırılan tekstil içlilerinin ayaklanmaları sonucu başlamış olup, bu hareket zamanla tüm dünyaya hızlı bir şekilde yayılmıştır. Ülkemizde de 1 Mayıs denildiği zaman aklımıza Taksim Meydanı gelir. Taksim Meydanı 1 Mayıs kutlamaları ile özdeşleşmiş bir yer haline gelmiştir. Ancak bir süredir kolluk kuvvetleri ve siyasi yargılar 1 Mayıs Kutlamalarının burada yapılmaması için ellerinden geleni yapmaktadırlar. Dileriz işçi ve emekçilerin günü olan 1 Mayıs kutlamalarına köstek değil, omuzlara bir el de bir koyarak destek olalım. Barışçıl olaysız 1 Mayıslar temennisiyle…

Bu yazımızda Taksim canlı yayın, canlı takip, Mynet, ustream, halk tv, canlı tv gibi konularda yardımcı olmaya çalıştık. Konu hakkında veya canlı kamera yayınında sorun varsa yorumlarınızı konu altındaki yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.