Sürveyan maaşları 2023

Özellikle inşaat işlerinde uğraşmış olanların sıklıkla karşılaştıkları bir terimdir sürveyanlık. Sürveyan, inşaat gibi alanlarda tüm iş ve işlemlerin güvenlik kurallarına, çalışma düzenine uygun bir şekilde yapılıp yapılmadıklarını denetlemekle görevli olan kişilere denilmektedir. TCDD, DSİ, Karayolları Genel Müdürlüğü yani KGM gibi kamu kurumlarında çalışma imkanı elde edebildikleri gibi özel sektörde de çok sayıda inşaatta çalışma fırsatı elde ederler. En az lise mezunu olan kimseler sürveyan olarak görev yapabiliyorlar. Tabi bu tek şart değil. Bunun yanında çeşitli şartlar da bulunuyor. Tüm bunları SÜRVEYAN NASIL OLUNUR yazımızdan detaylı olarak öğrenebilirsiniz. Son yıllarda sürveyanlık mesleği popüler bir hale gelmiştir. Bunun bir sebebi de sürveyan mesleğini icra edenlerin elde etmiş oldukları gelirdir. Peki sürveyanlar ne kadar para kazanıyor, ne kadar maaş alıyorlar?

Sürveyan maaşları ne kadardır?

İnşaatların iş güvenliğine uygun olarak belirli bir plan ve program çerçevesinde devam etmesi adına sürveyanlık mesleği oldukça önemlidir. Günümüzde büyük inşaatlarda yani çok sayıda kişinin çalıştığı alanlarda sürveyanlar muhakkak bulundurulmaktadır.Sürveyan maaşları kamu kurum ve kuruluşlarında 7000 TL ile 8000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Özel sektörde ise maaşları genel olarak 5500 bin TL ile 7500 TL arasındadır. Bu meslek son yıllarda elde etmiş oldukları gelir sebebi ile de popüler bir hale gelmiştir.

Bu yazımızda Ocak ve Temmuz ayı zamlı, yeni sürveyan maaşları ne kadardır, sürveyanlar ne kadar maaş alıyorlar, para kazanıyorlar ile sürveyanların elde etmiş oldukları gelir hakkında detaylı bilgiler sunduk. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER SÜRVEYAN HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, sürveyan konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan sürveyan duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.