Sözleşmeli Öğretmen Mülakat Sonuçları Nasıl ve Nereden Öğrenilir?

Sözleşmeli öğretmen olmak için Milli Eğitim Bakanlığı’na başvuruda bulunan ve mülakata giren öğretmenlerin mülakat sonuçları bu sabah Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilan edildi. Mülakat sonuçlarının açıklanmasının ardından Milli Eğitim Bakanlığı, başarılı olan öğretmenlerin atama tercihlerini alacak. Daha sonra da MEB atamaları gerçekleştirecek. Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları nasıl öğrenilir yazımızın devamında anlattık.

Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçlarını sorgulamak için tek yapmanız gereken şey aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıya tıklamanız. Daha sonra kimlik numaranızı ve doğrulama kodunu girmenizin ardından mülakat sonuçlarında başarılı olup olmadığını öğrenebileceksiniz.MEB Sözleşmeli Öğretmen Mülakat Sonuçları İçin TIKLAYIN

Ülkemizde gerçekleştirilen diğer sınavlarda olduğu üzere sözleşmeli öğretmen alımı mülakatlarında da bir itiraz süreci bulunmaktadır. Sonuçlara itiraz etmek isteyen bireyler itirazlarını 29-30 Eylül ile 1 Ekim tarihlerinde yapacaklardır. İtiraz sonuçları ise 3 Ekim 2016 tarihinde ilan edilecek. Sonrasında ise başarılı öğretmenlerin atama tercihleri alınacak.

Milli Eğitim Bakanlığının açıklamalarına göre mülakat sonuçlarının açıklanması ve itirazların alınarak itiraz sonuçlarının açıklanmasının ardından 4 Ekim ile 7 Ekim 2016 tarihleri arasında atama tercih işlemleri gerçekleştirilecektir.


DİĞER MEB HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, meb konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan meb duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.