Sosyal Güvenlik Kurumu yani bilinen kısa adı ile SGK, 2006 yılında Bağkur, SSK ve Emekli Sandığı kurumlarının devredilmesi ile kurulmuş olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesinde bulunan bir kamu kuruluşudur.  Kurum; genel kurul, yönetim kurulu ve başkanlık olmak üzere üç organdan oluşmaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu faaliyetlerinin devamı adına her sene çok sayıda personel alımı, eleman alımı, işçi alımı ve memur alımı gerçekleştirmektedir. Yazımızın devamında SGK iş ilanları ile bu ilanlara ait iş başvurusu ve iş başvuru formu yer almaktadır.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İş İlanları 2023

Sosyal Güvenlik Kurumu riskten dolayı geliri ile kazançları azalan vatandaşların başkalarına muhtaç olmadan yaşama ihtiyaçlarını gidermek adına kurulmuş bir sistemdir. Sosyal Güvenlik Kurumu ülkemizdeki en yoğun çalışan kamu kuruluşlarından bir tanesidir. SGK her sene görevlerini yerine getirebilmek ve kurumun faaliyetlerinin aksamadan sürmesi adına çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı yapmaktadır. SGK tarafından yayınlanmış olan tüm bu iş ilanları aşağıda verilmiştir.  • SGK 400 Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • SGK 34 Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • SGK Personel Alımı İlanına Ulaşmak İçin TIKLAYIN
  • SGK 400 Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • Sosyal Güvenlik Kurumu Büro Personeli Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • SGK Denetmen Yardımcısı Alımı İçin TIKLAYIN
  • Sosyal Güvenlik Kurumu Memur Alımı İlanı İçin TIKLAYIN

SGK yayınlamış olduğu iş ilanları içinde ön lisans mezunu, lise mezunu, ilköğretim mezunu ve üniversite mezunu çok sayıda personel alımı gerçekleştireceğini açıklamıştır. Bu iş ilanları içinde; büro personeli, denetmen yardımcısı, müfettiş, müfettiş yardımcısı, çocuk gelişimi uzmanı, yerel muhasebeci, eczacı, güvenlik görevlisi, büro memuru alımı gibi çok sayıda kadro ve pozisyon bulunmaktadır. Peki bu ilanlara nasıl iş başvurusu yapılır?

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İş Başvurusu 2023

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yayınlanan tüm iş ilanları www.devlette.com adresimiz üzerinde, İŞKUR üzerinde ve kurumun resmi adresi olan sgk.gov.tr adresi üzerinde yayınlanmaktadır. Tüm bu iş ilanlarını takip etmek, iş başvuru formu, başvuru şartları, giriş formu, başvuru tarihleri gibi konularda bilgi almak ve ilanlara iş başvurusu yapmak için tek yapmanız gereken sosyal ağlardan bizleri takip etmektir. İlanlar yayınlandıkça yukarıda vermiş olduğumuz gibi gerekli duyuruları siz değerli okurlarımıza sosyal ağlar vasıtası ile yapacağız. Bunun dışında Sosyal Güvenlik Kurumu, iş ilanları yayınlanmadan insan kaynakları gibi çeşitli bölümlerine özgeçmiş ile yapılan iş başvurularını kabul etmemektedir. SGK bünyesinde çalışmak isteyen vatandaşlarımızın ilanların yayınlanmalarını beklemeleri ve yine bahsettiğimiz şekil ve usuller çerçevesinde başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Bu yazımızda SGK iş başvurusu nasıl yapılır detaylı olarak anlattık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER SGK HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, sgk konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan sgk duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.