Sosyal Güvenlik Kurumu ( SGK )ya göndermiş olduğumuz evraklar, başvurular hangi durumda öğrenebilmek mümkün. SGK tarafından uygulamaya koyulan evrak takip sistemi ile kolaylıkla evraklarımızın hangi aşamada olduklarını adım adım görebiliyoruz. Üstelik SGK evrak takibi sorgulama işlemi şifresiz ve ücretsiz olarak internet üzerinden kolaylıkla gerçekleştirilebiliniyor.  SGK evrak takibi ile emeklilik işlemleri ve 2023 evrak takibi işlemlerini gerçekleştirebiliyoruz.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Evrak Takibi Sorgulama

SGK evrak takibi ile SGK’ya göndermiş olduğunuz evrakların hangi aşamada olduklarını, incelemeye alınıp alınmadıklarını, sonuçlanıp sonuçlanmadıklarını öğrenmeniz mümkündür. Evrak takip işlemleri ile Emeklilik işlemleriniz için ve 2023 engelli aylığı ile vakıf aylıklarına ilişkin başvurularınızı SGK evrak takibi ile takip etmeniz mümkün. Evrak takip için E-Devlet Kapısı yada Sosyal Güvenlik Kurumu internet adresi gibi bir kaç yol bulunmaktadır.Emeklilik Başvurusunu Takip Etmek İçin TIKLAYIN

2023 Evrak Takip İşlemleri İçin TIKLAYIN

T.C. Kimlik No İle Evrak Takibi İçin TIKLAYIN

Sosyal Sigortalar Kurumu yapmış olduğu çalışma ile başvurularınızın ardından yaşanabilecek olan karışıklıkları en aza indirgemek ve vatandaşların bilgi edinme haklarından kolaylıkla faydalanabilmeleri için evrak takip sistemini geliştirmiştir. Evrak takip sistemi hakkında soru, sorun yada görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.

 


DİĞER SGK HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, sgk konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan sgk duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.