Kayıtlı istihdamı teşvik etmek amacıyla geçtiğimiz sene “Evde Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi” hazırlanmıştı. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından hazırlanan proje Avrupa Birliği tarafından da destek görmüş ve finanse edilmişti. SGK tarafından yayınlanan ilana göre bu proje kapsamında tam zamanlı sözleşmeli personel alımı yapılacağı açıklandı. SGK personel alımı ilanı kapsamında yerel destek ekibi lideri, çocuk gelişimi uzmanı, yerel muhasebeci, yerel proje asistanı, merkez proje asistanı olmak üzere toplamda 25 sözleşmeli personel alımı yapacak. Peki ilana dair başvuru şartları neler, başvuru formu ve başvuru tarihleri hakkında detaylı bilgilere haberimiz devamından ulaşabilirsiniz.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Sözleşmeli Personel Alımı İlanı 2016

Evde çocuk bakım hizmeti projesinin amacı Mali Destek Programı yoluyla iş gücü piyasasından çekilme riski olan küçük çocuklu kadınların iş gücü piyasasına entegrasyonunu kolaylaştırarak kayıtlı istihdama katılmalarını teşvik etmek ve böylece çocuk bakım hizmeti sunan kadınların kayıtlı istihdamının da desteklenmesidir. SGK sözleşmeli personel alımı için seçme sınavı yapılacaktır. Sınavda başarılı olan adaylar 4857 Sayılı İş Kanunu kapsamında bir iş sözleşmesi ile istihdam edilecek olup, devlet memurluğu ile herhangi bir ilgileri bulunmayacaktır.Adayların seçme sınavına katılabilmeleri için güvenlik soruşturması engeli bulunmaması, kamu haklarından mahrum bulunmaması, erkekler için askerliğini yapmış olması ya da muaf olması, görevini devamlı yapacak herhangi bir engeli bulunmaması ve seyahat engeli bulunmaması gibi şartları sağlamaları gerekmektedir. Aksi halde adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır. Aşağıda tabloda yer alan iller ile kadro ve pozisyonlara sözleşmeli personel alımı yapılacaktır.

POZİSYONKİŞİSAYISIGÖREV YERİSÖZLEŞME BİTİM TARİHİ
Yerel Destek Ekibi Lideri2Ankara (1 kişi),İstanbul (1 kişi)30 Kasım 2017
Çocuk Gelişimi Uzmanı8İstanbul (4 kişi)Ankara (1 kişi)

Antalya (1 kişi)

Bursa (1 kişi)

İzmir (1 kişi)

30 Kasım 2017
Yerel Muhasebeci2İstanbul (2 kişi)30 Kasım 2017
Yerel Proje Asistanı10İstanbul (5 kişi)Ankara (3 kişi)

Antalya (1 kişi)

Bursa (1 kişi)

30 Kasım 2017
Merkez Proje Asistanı3Ankara (3 kişi)30 Kasım 2017
TOTAL25

SGK İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Adaylar Sosyal Güvenlik Kurumu ve Evde Çocuk Bakımı projesi internet adreslerinden temin edecekleri başvuru formu ile özgeçmiş ve aşağıda vermiş olduğumuz belgeler ile posta yolu ile veya elden başvuru yapacaklardır. Başvuru formuna haberimizin devamından da ulaşabilirsiniz.

  • Adres : “Sosyal Güvenlik Kurumu B Blok Z-10 Numaralı Oda Ziyabey Cad., No:6, Çankaya, 06520, Ankara”

Aşağıda vermiş olduğumuz belgeler kapalı zarf içerisinde sunulmalı ve zarfın üzerinde adayın adı soyadı, tercih sırasında görev yapmak istediği il ya da iller, başvuru yaptığı pozisyonlar, seçme sınavı ibaresi muhakkak yer almalıdır. Adaylar başvurularını 12.08.2016 tarihine kadar gerçekleştirmelidirler. Bu tarihten sonra mesai bitimi bitmesinin ardından yapılacak olan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Adaylardan İstenilecek Belgeler Nelerdir?

  • “Başvuru Formu” ve “Özgeçmiş” (her iki belgenin de İngilizce hazırlanması ve her bir sayfasının paraflanması gerekmektedir),
  • Diploma veya çıkış belgesinin fotokopisi
  • Mesleki deneyimi ispat etmek üzere adayların önceki işyerlerinden alacakları, çalıştıkları pozisyonu, görevlerini ve çalışma sürelerini gösteren çalışma belgeleri
  • Erkek adaylar için askerlik görevini yerine getirmiş olduğunu ya da yerine getirmiş sayıldığını gösterir belge (Tecil belgesi geçerli sayılmayacaktır)
  • Kimlik belgesinin fotokopisi
  • Son altı ay içinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf
  • Sürücü Belgesi fotokopisi
  • Tercihi nedenlere ilişkin ispatlayıcı bilgi ve/veya belgeler

İlana dair soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.

SGK İş Başvurusu Formunu İndirmek İçin TIKLAYIN


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.