Sokağa çıkma izni nereden alınıyor?

Bakanlık tarafından yapılan çalışmalar ile 81 il valiliğine genelge gönderildi ve bu sayede bazı tarihler için sokağa çıkma yasağı getirildi. Bu konuya dair yapılan çalışmalarda özel araçlar ile seyahat ve diğer konularda çıkış için nasıl bir belge almak gerekiyor tarzında sorular var. Bu soruların cevabını araştırıp sizlere ulaştırmak istiyoruz. Bildiğiniz gibi bazı konularda kişilerin önemli olarak dışarı çıkması gerekiyor. Mesela sağlık durumu, acil ihtiyaç durumu ve benzeri durumlar herkes için önemli bir yaklaşım oluşturuyor.

Mart ayında bir genelge yayımlanmıştı. Bu genelgeye göre 81 İl Valiliği de harekete geçti ve izin için işlemlere başladı. Şehirler arası yolculuklar valilik izni ile yapılabiliyor. Bu konuda sokağa çıkma yasaları ile ilgili olarak bazı belgelerin de başvurusu gerekiyor. Dijital başvurular herkes için bir farklı yaklaşım oluşturuyor ve ihtiyaçlara dair de bir seçenek yaratılıyor. Kısmi Sokağa Çıkma Yasağı Emirnamesi çerçevesinde halkımıza en hızlı ve güvenli şekilde yardımcı olmak üzere İçişleri Bakanlığının üzerinden kişilerin başvuru yapabilecekleri Sokağa Çıkma İzin Belgesi sistemi kuruldu.Sokağa çıkma yasağı çalışma izin belgesi nereden alınır?

Halkımızın, Corona Virüse karşı alınan kararlar çerçevesinde uygulamaya konan Kısmi Sokağa Çıkma Yasağı süresince acil durumlarda Sokağa Çıkma İzni başvuruları kaymakamlıklarca yapılmaktadır. Sizler de en yakın kaymakamlığa başvuruda bulunarak gerekçelerinizi sunabilir ve sokağa çıkmak için izin alabilirsiniz.

Bu konuda bahanesiz olarak sokağa çıkanlar için yeni bir genelge oluşturuluyor ve hepsi için cezai kovuşturma yapılıyor. Bu durum da haliyle bazı noktalarda sorun teşkil edebiliyor. Bu yüzden olası ihtiyaçlar halinde başvuru yapmanızı öneriyoruz.

Bu yazımızda sokağa çıkma yasağı izin kağıdı almak hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, sokağa çıkma yasağı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan sokağa çıkma yasağı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.