Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), 2920 sayılı Türk Sivil Havacılık Kanunu ile 5431 sayılı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun çerçevesinde faaliyet yürüten Türk sivil havacılık otoritesidir. Ankara-Maltepe’de bulunan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının ek binasında hizmet vermektedir. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ülkemizde sivil havacılık alanında düzenlemeleri yapmakla görevlidir. Bunun dışında Türkiye hava sahasında faaliyette bulunan sivil uçakların uçuşa elverişlilik şartlarını tayin etmek ve belgelerini tanzim ederek sicillerini tutmak, mürettebat ehliyetlerini mevzuata göre denetlemek, Türk sivil havacılık sahasında görev alan ve ihtisası dolayısı ile gerekli görülen personelin ehliyet şartlarını tayin etmek ve lisanslarını tanzim ederek sicillerini tutmak gibi görevleri de bulunmaktadır. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü yani bilinen kısa ismi ile SHGM her sene faaliyetlerini sürdürebilmek adına çok sayıda personel alımı, memur alımı, işçi alımı ve eleman alımı gerçekleştirmektedir. Yazımız devamında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanmış olan iş ilanları, iş başvurusu ve iş başvuru formu yer almaktadır.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) İş İlanları 2023

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, faaliyetlerine ara vermek sizin devam etmektedir. SHGM çalışmaları kapsamında ihtiyaç duyduğu kadrolara çok sayıda ilköğretim mezunu, lise mezunu, ön lisans mezunu ve üniversite mezunu personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı yapmayı planlamaktadır. SHGM tarafından yayınlanan ve yayınlanacak olan iş ilanları akabinde alınacak olan personellerin birçoğu sınavsız olarak kadrolu, daimi ve sözleşmeli gibi statülerde istihdam edileceklerdir. SHGM iş ilanları içinde; pilot, hava trafik kontrolörü, uçuş tabibi, uçuş teknisyeni, helikopter makinisti, mühendis, hava aracı teknisyeni, havacılık sertifikasyon uzmanı, havacılık simülatör uzmanı, büro personeli gibi sayısız kadro ve pozisyonda personel alımı yapacaktır. SHGM tarafından yayınlanmış olan en son iş ilanları aşağıda yer almaktadır. Bu ilanlara nasıl iş başvurusu yapabileceğinizi ise yazımız devamında detaylı olarak anlattık.  • SHGM Pilot Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • SHGM Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) Memur Alımı İlanı İçin TIKLAYIN

SHGM’nin İstanbul Temsilciliği, Antalya Temsilciliği, Nevşehir Temsilciliği ve Ankara ilinde de Genel Müdürlük binası yer almaktadır. SHGM iş ilanları en çok bu iller için gerçekleştirilmektedir.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) İş Başvurusu 2023

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan tüm iş ilanları shgm.gov.tr/ adresi üzerinde ve www.devlette.com adresimiz üzerinde yayınlanmaktadır. İş ilanları ihtiyaç duyulduğu anda yayınlanmakta olup, bu iş ilanlarına ait iş başvuru formu, başvuru tarihleri ve başvuru şartları gibi tüm ilan detaylarını siz değerli okurlarımız ile paylaşmaktayız. Bu ilanları kaçırmamak ve anında iş başvurusu yapabilmek için tek yapmanız gereken ise sosyal ağlardan bizleri takip etmektir. Genel Müdürlüğümüz Personel ihtiyacını, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ve 5431 sayılı Teşkilat Kanunu ile 2006/10429 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı çerçevesinde, fırsat eşitliği ilkesi temel alınarak karşılanmaktadır. Havacılık Uzman Yardımcılarının alımında KPSS sınavında başarılı olan adaylardan Genel Müdürlük tarafından yapılan yazılı sınavı kazanan adaylar belirlenen kontenjanın 3 katını aşmayacak şekilde sözlü sınava çağrılmakta, sözlü sınavı kazanan adayların ataması yapılmaktadır. İdari Memur alımları ise ÖSYM tarafından KPSS puanına göre yapılan merkezi atama ile gerçekleştirilmektedir. SHGM, kurumsal performansının sürdürülebilirliğini ve çalışanlarının mesleki ve bireysel gelişimini sağlamak için insan kaynakları stratejisi içerisinde eğitim ve gelişim faaliyetlerine önem vermektedir. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü iş ilanları hakkında her türlü soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.

SHGM iş ilanlarına online başvuru yapabilmek ve açık iş pozisyonlarını görmek için TIKLAYIN


DİĞER SİVİL HAVACILIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, sivil havacılık genel müdürlüğü konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan sivil havacılık genel müdürlüğü duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.