Şırnak, Güneydoğu Anadolu Bölgesi içerisinde yer alan, tarihi ve kültürel zenginlikleri ile önemli illerimizden bir tanesidir. Şehir ismini Şehr-i Nuh’tan aldığı belirtilmektedir. Bunun sebebinin de Tufan’dan sonra Nuh’un yerleştiği ilk şehir olması rivayet edilmektedir. Şırnak ili Irak ve Suriye ile komşumuzdur. Habur ve Gülyazı sınır kapıları bu ilimizde yer almaktadır. 2022 yılı rakamlarına göre Şırnak, 500 bini aşkın bir nüfusa sahiptir. Şırnak Belediyesi tarafından yapılan açıklama nezdinde belediye kadrolarında çok sayıda eleman açığı bulunduğu ve bu açıkları kapatmak adına 2022 yılı içerisinde çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirileceği belirtilmiştir. Şırnak Belediyesi açık iş pozisyonları, güncel iş ilanları bu ilanlara dair iş başvuru formu, iş başvuru şartları ve iş başvuru tarihleri gibi detaylı bilgilere haberimiz devamından ulaşabilirsiniz.

Şırnak Belediyesi İş İlanları 2022

Şırnak, terör olaylarından en fazla etkilenen, tahrip olan şehirlerin başında yer almaktadır. Şehirde belediyecilik faaliyetlerinin son bulması, terör olayının yarattığı tahribatın önlenebilmesi ve diğer illere göre geri kalınmasını önleyebilmek adına Şırnak Belediyesi çalışmalarına hız vermiştir. Bu bağlamda yapılan düzenlemelerin en başında personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı için gerekli bütçenin ayrılması olmuştur. Şırnak Belediyesi tarafından yapılması öngörülmüş olan alımlar şimdiden Şırnak ilinde ikamet etmekte olan ve iş arayan binlerce vatandaşa umut ışığı olmuştur. Şırnak Belediyesi ayrıca sadece merkezde değil aynı zamanda aşağıda saymış olduğumuz ilçelerde ve taşra bölgesi için de çok sayıda alım yapacaktır. • Beytüşşebap
 • Cizre Belediyesi İş İlanları İçin TIKLAYIN
 • Güçlükonak
 • İdil
 • Silopi
 • Uludere Belediyesi İş İlanları İçin TIKLAYIN

Şırnak Belediyesi terör olaylarından en az etkilenilmesi için tüm çabayı sarf ediyor. Özellikle zarar gören dükkanların yenilenmesi, şehirde sükun ortamının yeniden sağlanması gibi konularda özel çalışmalar yürütüyorlar. Bu bağlamda da çok sayıda personele ihtiyaç duyan belediye, 2022 yılında bu açığını kapatmak için kolları sıvamış durumda. Şırnak Belediyesi daimi, geçici, İŞKUR, sözleşmeli, bay, bayan, ilkokul mezunu, lise mezunu ve üniversite mezunu gibi çok sayıda farklı kategorilerde personel istihdam etmeyi amaçlıyor. Adayların en çok merak ettikleri konuların başında yer alan KPSS şartı ise çoğu kadro ve pozisyon için bulunmuyor. Bu ilanlara nasıl başvuru yapabileceğinizi yazımızın devamında anlattık. Aşağıda da Şırnak ili ve ilçelerinde verilmiş en son kamu iş ilanlarını bulabilirsiniz.

Facebook Üzerinden Şırnak İline Özel İş İlanlarını Takip Edebilmek İçin TIKLAYIN

 • Şırnak Belediyesi Memur Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • Şırnak Belediyesi İşçi Alımı İlanına Ulaşmak İçin TIKLAYIN
 • Şırnak Valiliği Bekçi Alımı İlanı Detayları İçin TIKLAYIN

Şırnak Belediyesi İş Başvurusu Nasıl ve Nereye Yapılır?

Şırnak Belediyesi tarafından istihdam edilmek üzere çok sayıda personel alınacağını belirttik. Bu ilanlar henüz yayınlanmaya başlanmadı. İlanlar kademeli olarak yakın zamanda yayınlanacak ve iş başvuru formu, iş başvuru şartları ve iş başvuru tarihleri gibi ilanlar hakkında tüm detaylar www.devlette.com adresimiz üzerinde yer alacaktır. Bu ilanları kaçırmamak ve ilk olarak başvuru yapmak için ise sosyal ağlardan bizleri takip etmeniz yeterlidir. Ancak bu ilanları beklemeden de Şırnak Belediyesi’ne iş başvurusu yapabilirsiniz. Bunun için belediye binasında yer alan insan kaynakları departmanına giderek özgeçmişinizi bırakabilirsiniz. Fakat buraya yapacağınız iş başvurusu sadece ilgili kadro ve pozisyonda alım olacağı zaman dikkate alınmaktadır. Hatta bazen belediye bünyesine herhangi bir alımın söz konusu olmadığı gerekçe gösterilerek geri bile çevrilebilirsiniz. Bu durumları yaşamamak adına ilanların yayınlanmasını beklemenizi ve sosyal ağlardan bizleri takip etmenizi önermekteyiz. Bu yazımızda Şırnak Belediyesi iş ilanları ve işe alım süreci hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.

 • Adres : Atatürk, 73000 Şırnak Merkez/Şırnak
 • Telefon: (486) 216 12 05


DİĞER ŞIRNAK HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, şırnak konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan şırnak duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.