Dünyada birçok gelişmiş ülkede nükleer enerji yaygın olarak kullanılmaktadır. Ancak çoğu ülke nükleer santrallerden elde ettikleri geliri, santralin çevreye ve insana vermiş olduğu zarar sebebi ile kapatmaya başlamıştır. Ülkemizde ise nükleer enerji daha önce kullanılmış olan bir enerji değildir. Bu durum sebebi ile ülkemizde de nükleer santral kurulması için çalışmalar başlamıştır. İlk etapta iki farklı nükleer santral kurulması düşünülmektedir. Bunlardan ilki Mersin ilimizde yer almakta olan Akkuyu Nükleer Santrali’dir. Diğer santral ise Sinop ilimizde Abalı köyünde kurulmaktadır. Santral’in 2023 yılında bitirilmesi planlanmaktadır. Ayrıca Sinop Nükleer Güç Santrali bünyesine çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı yapılması planlanmaktadır. Sinop NGS tarafından yayınlanan iş ilanları, iş imkanları, iş olanakları, açık iş pozisyonları, kariyer fırsatları ile iş başvuru formu, iş talep formu gibi iş başvurusu detayları yazımız devamındadır.

Sinop Nükleer Güç Santrali İş İlanları 2022

Sinop Nükleer Santrali Japon MHI ve Fransız Areva şirketleri tarafından yapılmaktadır. Santral faaliyete geçmesinin akabinde ülkemiz enerji ihtiyacının yüzde 10’unu tek başına karşılayabilecek. Bunun dışında bir diğer özelliği ise bünyesinde hem yapımı yani inşası sırasında hem de faaliyete geçmesinin ardından binlerce kişiye istihdam yaratması. Sinop Nükleer Santrali bünyesinde bu kapsamda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştiriliyor.Sinop İline Ait İş İlanlarını Facebook Üzerinden Takip Etmek İçin TIKLAYIN

Sinop Nükleer Santrali tarafından yayınlanan veya yayınlanması beklenen iş ilanları içinde; özel güvenlik görevlisi, öğrenci, elektrik mühendisi, kaynakçı, özel güvenlik elemanı, tekniker, teknisyen, bekçi, iş güvenliği uzmanı, mühendis gibi çok sayıda kadro ve pozisyon bulunmaktadır. İş ilanları içinde ilköğretim mezunu, lise mezunu, ön lisans mezunu ve üniversite mezunu olan bay bayan, deneyimli deneyimsiz adayların iş başvurusu yapabilecekleri kadrolar ve pozisyonlar yer alıyor. Peki tüm bu iş ilanlarına nasıl ve nereden iş başvurusu yapılıyor?

Sinop Nükleer Güç Santrali İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

Sinop Nükleer Güç Santrali için yer belirlendi fakat henüz inşa sürecine başlanmadı. Yer temininin ardından fizibilite çalışmaları gerçekleştirildi. Bu sebepten dolayı henüz bir iş başvuru formu yayınlanmadı. Sinop Nükleer Santrali tarafından iş ilanları yayınlandığında devlette.com olarak gerekli duyuruları sizlerle paylaşacağız. Bu yazımızda Sinop Nükleer Santrali iş ilanları ile işe alım süreci hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.