Sicil affı ne zaman çıkacak, yürürlüğe girecek?

Son yıllarda turizm ve diğer sektörlerde yaşanan ekonomik durgunluk sebebiyle milyonlarca vatandaş bankalardan çekmiş oldukları kredileri ve kullandıkları kredi kartlarının borçlarını düzenli olarak ödeyemez oldular.  Finans kuruluşları ile vatandaşların arası bu dönemde oldukça açık hale geldi.  Kredi ve kredi kartı ödemelerinde aksaklık yaşayan vatandaşlar, şayet 3 ay içerisinde kendilerine tebliğ edilmiş borçları herhangi bir şekilde ödemezlerse kara listeye girmektedirler. Bankaların kara listelerine giren vatandaşlar ise uzun yıllar bankalardan kredi çekemez ve yeni kredi kartı başvuruları da bu süreçte onaylanmaz yani kredi kartı da alamazlar. Bunun sebebi finans kurumlarının, kara listeye girmiş kişilerin borçlarını ödeme alışkanlıklarının olmadığını düşünmeleridir.  Kuşkusuz, hiçbir finans kuruluşu bu kişilere kredi ve kredi kartı kullandırarak risk almak istemez.

Hükumet ise bazı dönemlerde kara listedeki kişi sayısının arttığını göz önünde bulundurarak ve bu kişilerin finans kurumları ile çalışamadığını düşünerek sicil affı çıkarır. Sicil affı kapsamında çok sayıda vatandaş kredi ve kredi kartı kullanmaya tekrar başlarlar. Günümüzde sıcak para ihtiyacımızı karşılamak için kredi ve kredi kartı kullanmak neredeyse büyük zorunluluk haline gelmiş durumdadır. Hükumet de vatandaşların yeniden bankalar ile çalışmalarını sağlayarak piyasadaki sıcak para ihtiyacını gidermeye ve vatandaşların yatırımlarını arttırarak ekonominin daha da iyi gitmesine sebebiyet vermeye çalışmaktadır. Peki sicil affı ne zaman çıkar? Sicil affı var mı?Sicil Affı İstiyoruz!

Uzun bir aradan sonra ilk kez bu kadar uzun bir süre sicil affı yasası çıkarılmadı. Yeniden sicil affının yasalaşması ve milyonlarca vatandaşın mağduriyetlerinin giderilmesi için acilen bir sicil affı talep ediyoruz. Sicil affının yeniden çıkması ve bu konunun gündeme gelmesi için sosyal ağlardan bu haberi paylaşabilirsiniz. Bu sayede çok sayıda kişiye ulaşabilir ve yeniden sicil affı çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Özellikle korona virüs döneminde birçok kişi işlerinden oldu. Ekonomik olarak zarar gören kişilerse ne kredi borçlarını ne de kredi kartı borçlarını ödeyebildiler. Bu durumda da kara listeye giren, sicili bozulan kişilerin sayısı bir hayli arttı. Bu durumdan kurtulmak ve en azından banka gibi finans kurumları ile arasını düzeltmek isteyen vatandaşlarımız acil bir sicil affı talep ediyor. Kanun teklifi verilerek sicil affının resmi gazetede yayınlanmasını istiyorlar. Fakat hükümet tarafından henüz bu konuda bir düzenleme getirilmiş değil. Yetkililerin bu konuya en kısa sürede müdahale edeceklerine ve yeni bir sicil affı  yasası çıkartacaklarına devlette.com olarak inancımız tam.


DİĞER SİCİL AFFI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, sicil affı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan sicil affı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.