İnternetin hayatımıza her geçen gün daha fazla girmesiyle, önceden uzun kuyruklar bekleyerek gerçekleştirebildiğimiz işlemlerimizi artık kolaylıkla şifresiz olarak bilgisayar başında gerçekleştirebiliyoruz.  Bu değişime ve gelişime kuşkusuz şirketler ve kurumlar da ayak uydurmak zorundalar. Bu gelişmeleri takip eden ve yenilikleri ilk uygulayan kurumların başında ise Sosyal Güvenlik Kurumu yani SGK geliyor. Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesinde İnternet üzerinden gerçekleştirebileceğimiz işlemlerden bir tanesi de SGK hizmet dökümü sorgulama işlemidir. Peki SGK hizmet dökümü sorgulama işlemi nasıl ve nereden gerçekleştirilmektedir?

TC Kimlik Numarası İle Hizmet Dökümü Sorgulama

Sigorta bilgileriniz ile ilgili tüm detaylara ulaşabilmek için hizmet dökümü edinmeniz gerekmektedir. SGK hizmet dökümü içerisinde işe ilk girdiğiniz tarih, sigortanızın kaç gündür yatırıldığı, hangi aylar yatırıldığı gibi çok sayıda bilgiye erişmeniz mümkündür. SGK hizmet dökümü almak oldukça kolay bir işlemdir.SGK hizmet dökümü sorgulamak için önceden Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesinde yer almakta olan ESGM sayfası üzerinden işlemlerimizi gerçekleştiriyorduk. Ancak artık tüm kamu hizmetleri yavaş yavaş E-Devlet bünyesine alınmaya başladı. SGK hizmet dökümü sorgulama da E-Devlet Kapısına alınan hizmetlerden bir tanesidir. Peki SGK hizmet dökümü nereden nasıl alınıyor?

SGK hizmet dökümü alma işlemleri 4A, 4B ve 4C’lilere göre farklılık göstermektedir. Sosyal statünüze göre aşağıda vermiş olduğumuz bağlantılar sayesinde kolay bir şekilde hizmet dökümü sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  • 4A Hizmet Dökümü Sorgulamak İçin TIKLAYIN
  • 4B Hizmet Dökümü Sorgulamak İçin TIKLAYIN
  • 4C Hizmet Dökümü Sorgulamak İçin TIKLAYIN

Sayfaya girmenizin ardından kolay bir şekilde E-Devlet Şifresi ve T.C. Kimlik Numarası bilgileriniz ile giriş yapmanızın ardından hizmet dökümünüzü sorgulayabilirsiniz. Akabinde de sigortanızın ne kadar yatırılıp yatırılmadığını ve emekliliğinize ne kadar gün kaldığı gibi bilgilere kolaylıkla erişebilirsiniz. Peki şifresiz olarak hizmet dökümü sorgulamak için bir sayfa yok mu?

Şifresiz SGK hizmet dökümü sorgulama

Şayet herhangi bir E-Devlet şifreniz yok ise ve bu şifreyi almak istemiyorsanız da yine detaylı olarak hizmet dökümü sorgulama işlemini gerçekleştirmeniz mümkündür. Hizmet dökümünüzü öğrenmek için size en yakın SGK il veya ilçe müdürlüklerine müracaat etmeniz gerekmektedir. Akabinde hizmet dökümü almak istediğinizi söyleyerek, detaylı bir şekilde hizmet dökümünüzü çıkartmanız mümkündür. Bu sayede herhangi bir şifre girmeden veya gerekmeden hizmet dökümünüzü çıkartabilirsiniz. Ancak bu işlemi İnternet üzerinden yani online olarak gerçekleştirmek istiyorsanız da bahsettiğimiz üzere E-Devlet yani www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden bu işlemi yapmak durumundasınız. Harici olarak herhangi bir yol veya yöntem bulunmamaktadır.

Hizmet dökümü alarak ne zaman emekli olabileceğinizi, prim gün sayısını, işe ilk giriş yani sigorta başlangıç tarihinizi, sicil numaranızı, provizyon durumunuzu, sigortanızın düzenli olarak ödenip ödenmediği gibi bir çok bilgiyi edinebilirsiniz. Ayrıca aşağıda verdiğimiz sayfalardan hizmet dökümü sorgulama işlemini nasıl daha rahat yapabileceğinizi öğrenmeniz mümkündür.

  • 4A Hizmet Dökümü Sorgulamak İçin TIKLAYIN
  • 4B Hizmet Dökümü Sorgulamak İçin TIKLAYIN
  • 4C Hizmet Dökümü Sorgulamak İçin TIKLAYIN

Bu yazımızda  SSK ( 4a ), Bağkur ( 4b ) ve emekli sandığı ( 4c ) hizmet dökümü sorgulamak, öğrenmek ve almak hakkında detaylı bilgiler sunduk. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER HİZMET DÖKÜMÜ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, hizmet dökümü konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan hizmet dökümü duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.