Son günlerde sitemize hizmet dökümü alamıyorum şikayetiyle gelen bir çok ziyaretçimiz oldu. Vatandaşlar ESGM adresi açılmadığı için Sosyal Güvenlik Kurumu ( SGK ) hizmet dökümü alma ve diğer Sosyal Güvenlik Kurumu uygulamalarından faydalanamadıklarını dile getirmekteler.

SGK Hizmet Dökümü Alamıyorum Neden ?

Web sitemizde SGK tarafından sunulan hizmetleri ve uygulamaları anlaşılır ve açıklayıcı bir dil güderek anlatmaya çalıştığımız bir çok konumuz mevcut. Bir bakıma www.devlette.com olarak vatandaşların işlemlerini kolaylıkla halledebilmeleri için ücretsiz olarak rehberlik hizmeti veriyoruz. Fakat Sosyal Güvenlik Kurumu web adresinde yaşanan kesintiler sebebiyle hizmet dökümü sorgulama, sicil numarası sorgulama gibi bir çok işlemin gerçekleştirilemediğini görüyoruz.Bildiğiniz üzere SGK hizmet dökümü alma işlemi E-Devlet Kapısı üzerinde gerçekleştirilen bir işlemdir. Ancak sistem tüm bilgileri SGK bünyesinden temin etmektedir. SGK bünyesinde yaşanan herhangi bir yavaşlık veya sorun sebebi ile bazen bilgiler aktarılamamaktadır ve vatandaşlar hizmet dökümü çıkartamazlar.

Bazen de vatandaşlara daha iyi hizmet sunabilmek adına ve yeni hizmetlerini servis etmek amacıyla sistemde gerçekleştirilen bakım ve onarım çalışmalarıdır. Sistemdeki düzenlemeler en kısa zamanda bitirilerek daha pratik, hızlı bir şekilde uygulamaları kullanmak mümkün hale getirilecektir. Bu sebepten dolayı şayet erişim problemi yaşıyor ve SGK hizmetlerinden faydalanamıyorsanız bir süre sonra tekrar denemenizi öneririz. Yada e-devlet sistemi üzerinden herhangi bir gecikme yaşamaksızın bu sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Belirttiğimiz üzere bu geçici bir yavaşlık durumudur ve daha sonra tekrar deneyerek hizmet dökümünüzü alabilirsiniz.

Nasıl Hizmet Dökümü Alabilirim ?

Sosyal Güvenlik Kurumu hizmet dökümü almak için konumuzda bulunan aracı ziyaret ederek, tamamen Sosyal Güvenlik Kurumu altyapısı sayesine kısa sürede işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun dışında artık tüm iş ve işlemlerinizi E-Devlet kapısı üzerinden gerçekleştirebilmekteyiz. Hizmet dökümünü kolay bir şekilde almak için şayet SSK’lı iseniz “https://www.turkiye.gov.tr/4a-hizmet-dokumu” veya devlet memuru iseniz “https://www.turkiye.gov.tr/4b-hizmet-bilgisi” ya da emekli iseniz “https://www.turkiye.gov.tr/4c-hizmet-bilgisi” sayfalarını ziyaret ederek detaylı bir şekilde isterseniz son 6 ay, isterseniz daha öncesine ait hizmet dökümünü çıkarabilmeniz mümkündür.

SGK hizmet dökümü alamıyorum hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca diğer sayfamızdan “sigortam var ama hastanede gözükmüyor” konumuzu ziyaret ederek bu durum ve çözümü hakkında detaylı bilgi elde edebilirsiniz.


DİĞER SGK HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, sgk konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan sgk duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.