Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesinde bulunmakta olan tüm vatandaşlar SGK hizmet dökümü belgesini alabilmektedirler. SGK hizmet dökümü belgesi üzerinde sigorta ve prim bilgilerinin gösterilmekte olduğu bir belgedir. Bu belge ile kolaylıkla işe ilk girdiğiniz tarihi, işten çıkış tarihinizi, ne zaman emekli olabileceğinizi, sigortalı olduğunuz şirketi gibi çeşitli bilgilere erişmeniz mümkündür.

SGK hizmet dökümü belgesi E-Devlet kapısı üzerinden veya herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumu il veya ilçe müdürlüğünden temin edilebilinmektedir. Daha önceki yazılarımızda bu belgeyi nasıl ve nereden alabileceğiniz hakkında detaylı bilgiler vermiştik. Peki çıkartılmış olan bu belgenin doğru yani sahte bir belge olup olmadığını nasıl ve nereden anlarız?Tescil ve Hizmet Dökümü Barkod Doğrulama

Artık her belgenin çok kolay bir şekilde sahtesi oluşturulabilinmektedir. Bu belgelerin doğru yani sahte olmayan bir belge olduğunu anlamanız için ise çeşitli sorgulamalar gerçekleştirilebilinmektedir. Örnek olarak SGK hizmet dökümü belgesi, mahkemelerce veya işe ilk girişlerde istenebilen bir belgedir. Bu belgenin doğru olup olmadığı ise aşağıda vermiş olduğumuz bağlantı sayesinde kolaylıkla öğrenilebilir.

SGK Hizmet Dökümü Barkod Doğrulamak İçin TIKLAYIN

Barkod doğrulama hizmeti web üzerinden sadece E-Devlet kapısı vasıtası ile gerçekleştirilmektedir. Sayfaya girmenizin ardından E-Devlet şifreniz ve T.C. kimlik numaranız ile giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan alanda kimlik numarası ve elinizdeki belgenin barkod numarasını girerek kolay bir şekilde doğrulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet sisteminde yer alan “4A Hizmet Dökümü Belge Doğrulama” kullanarak ilgili kişinin vatandaşlık numarası ile belgenin barkod numarasını eşleştirmek suretiyle, vatandaşların ibraz ettiği sigortalı hizmet dökümü kontrolü yapılarak işlemlere ilgili kurumlarca onay verilmektedir.

Bu yazımızda SGK hizmet dökümü barkod doğrulama nedir, programı gibi konularda detaylı bilgiler verdik. SSK, Bağkur, Emekli Sandığı barkod doğrulama hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER HİZMET DÖKÜMÜ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, hizmet dökümü konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan hizmet dökümü duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.