SGK Emeklilik Evrak Takibi Sorgulama

Teknolojinin gün ve gün gelişmesiyle beraber artık bir çok işlemimizi kamu kurum ve kuruluşlarında uzun kuyruklar beklemeden gerçekleştirebiliyoruz. Sayısız işlemimizi özellikle E-Devlet Kapısı hayatımıza girdiği günden bu yana internet üzerinden yapabiliyoruz. İnternet üzerinden şifresiz olarak gerçekleştirebildiğimiz bu uygulamalardan bir tanesi de SGK emeklilik başvurusu sorgulama işlemidir. Aşağıda vermiş olduğumuz bağlantılar ile kolaylıkla emekli evrak takibi sorgulama işlemimizi yapabiliriz.

  • T.C. Kimlik No İle Başvuru Takibi İçin TIKLAYIN
  • Evrak Numarası İle Başvuru Takibi İçin TIKLAYIN
  • E-Devlet İle 4C Emeklilik İşlemleri Evrak Takibi İçin TIKLAYIN

Emeklilik başvurunuzun son durumunu öğrenmek için yukarıda vermiş olduğumuz bağlantıları kullanabilirsiniz. Emeklilik başvurusu sorgulama için ister Sosyal Güvenlik Kurumu resmi web adresi üzerinde yer alan uygulama ile şifresiz olarak ve sadece T.C. kimlik numarası yada evrak dosya numarası ile işlem yapabileceğiniz gibi E-Devlet Kapısı üzerinden de E-Devlet şifresi ile aynı işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Unutulmamalıdır ki, genel olarak emeklilik tahsis işlemleri 1 ila 3 ay arasında sürmektedir.Şayet internet üzerinden Emeklilik durumu öğrenmek için işlem yapmak istemiyorsanız, bilgi edinme hakkınız kapsamında en yakın SGK il müdürlüklerine başvuruda bulunarak söz konusu bilgileri öğrenebilirsiniz.

Bu yazımızda emekli evrak takibi nasıl yapılır, SGK emeklilik evrak takibi işlemleri ve emekli başvurusu sorgulama hakkında detaylı bilgiler paylaştık. Konu hakkında soru, sorun yada görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.

 

 

 


DİĞER EMEKLİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, emekli konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan emekli duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.