SGK emekli tahsis numarası; SGK tarafından emekli maaşı bağlanan kişileri tek bir numara aracılığıyla takip edebilmek adına SGK tarafından belirlenmiş numaradır. Emekli maaşlarının yatırılacağı gün belirlenirken de emeklinin SGK emekli tahsis numarası sonunda bulunan rakamdan yararlanılır.

SGK emekli tahsis numarası kaç haneli nerede yazar?

Emekli tahsis numarasını bulmak için 2 seçenek vardır. SGK tahsis numaranızı öğrenmek için;  • İlk seçenek; SGK’nın İnternet sitesi aracılığı ile kolaylıkla tahsis numaranızı sorgulayabilirsiniz. Evrak arama bölümü ile tahsis numaranızı SGK üzerinden öğrenebilirsiniz.
  • İkinci bir seçenek olarak; E-Devlet aracılığı ile de SGK tahsis numaranızı öğrenebilirsiniz. E-Devlet üzerinde sorgulama yapabilmek için E-Devlet sistemine girdikten sonra SGK’nın hizmetleri arasında evrak takibi sorgulaması ile SGK Tahsis numaranızı öğrenebilirsiniz.

Emekli tahsis numarası sorgulaması nasıl yapılır?

Tahsis numarası sorgulama işlemlerinizi E-devlet aracılığı ile yapabilirsiniz. E-devlet sistemi üzerinden yani www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden tahsis numaranızı öğrenebilirsiniz. SGK tahsis numaranızı E-Devlet aracılığı ile öğrenebilmeniz mümkündür. Bunun için “https://www.turkiye.gov.tr/4c-emeklilik-islemleri-evrak-takibi” sayfasına giriş yapmalısınız. Buradan tahsis numaranızı sorgulayabilir ve buna göre emekli maaşınızı hangi gün alacağınızı öğrenebilirsiniz.

Emekli tahsis numaranızı bu yöntemler ile öğrenmek sizin için zor ve karmaşık geliyorsa ya da bulunduğunuz yerde İnternet yoksa en yakın SGK’ya giderek de numaranızı öğrenmeniz mümkündür. Ayrıca diğer sayfamızdan emekli maaşları hangi gün yatar sorgulamanız mümkündür.


DİĞER SGK HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, sgk konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan sgk duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.